Postanowiłam pomóc ciężarnej dziewczynie i znalazłam córkę. Tak oto w późnym wieku stałam się matką.

Postanowiłam pomóc ciężarnej dziewczynie i znalazłam córkę. Tak oto w późnym wieku stałam się matką. Była piątek. Zamierzałam jechać na dworzec, na działkę. Na peronie zobaczyłam ciężarną dziewczynę. Siedziała i patrzyła smutno w dal. Obok niej stała torba z rzeczami. Od razu było widać, że dziewczyna jedzie na krótko. Po powrocie z działki znowu ją zobaczyłam w tym samym miejscu. Miała ten sam strój i torbę. Postanowiłam porozmawiać z nią.

  • Przepraszam za natręctwo. Widziałam cię tutaj w piątek. Nie masz gdzie jechać?
  • Nie zamierzam nigdzie jechać. Tu mieszkam. Mąż wygnał mnie prosto z progu.

Okazało się, że dziewczyna nie miała rodziny ani bliskich. Nazywa się Agnieszka i ma 21 lat. Jest sama z domu dziecka. Cywilny mąż pił dużo i brykał. Agnieszka postanowiła spróbować szczęścia w stolicy. A co teraz będzie robić, nie wie. Przecież niedługo ma urodzić, i w takim stanie raczej nie przyjmą jej do pracy.

Gdzie ja ją teraz puścić? Powiedziałam, że na razie niech mieszka ze mną, a potem zobaczymy. Znajomi pożyczyli dziecięce rzeczy, kupiliśmy łóżeczko, wózek. Wkrótce Agnieszka urodziła córkę. Była piękna i zdrowa. Załatwiłam jej pracę u znajomych. Okazała się odpowiedzialna i szybko się uczyła. Moi znajomi byli bardzo zadowoleni z jej pracy, a jej kariera zaczęła rozwijać się dynamicznie.

Z Agnieszką staliśmy się sobie bliscy. Dla Weroniki była już ukochaną babcią. Poszła do przedszkola na dwa lata.

Niedawno Agnieszka przyszła i powiedziała, że szef firmy złożył jej propozycję, a ona nie wie, co robić. Byłam bardzo szczęśliwa za nią. Po trzech miesiącach wyszła za mąż. Często przyjeżdżają do mnie w odwiedziny. Oto tak w późnym wieku stałam się matką i babcią.