Bądźcie wdzięczni za wszystko, co posiadacie, za wszystkich, którzy są przy was, i za to, kim jesteście

Wdzięczność to najzdrowsze i najbardziej korzystne z emocji. Im bardziej skupiamy się na jej wyrażaniu każdego dnia, tym większa szansa, że przyciągniemy jeszcze więcej rzeczy, za które będziemy wdzięczni…

1. Chwila obecna to jedyny moment, jaki mamy.

To jedyne, co ma teraz znaczenie. Dlaczego więc nie być za nią wdzięcznymi? Jesteśmy żywi. Oddychamy. Słońce świeci. Ptaki śpiewają. W naszym domu pachnie ciastem. Nasze łóżko jest ciepłe i przytulne. Motyl właśnie wleciał do pokoju. Wszystko to dzieje się teraz. I tylko od nas zależy, czy czerpiemy przyjemność z tej chwili, czy pozwalamy jej umknąć…

2. Mamy więcej niż wystarczająco.

Jeśli jesteśmy żywi, mamy dach nad głową, jedzenie na stole, a wokół nas są dobrzy, kochający i opiekuńczy ludzie, to jesteśmy bogatsi niż większość ludzi na świecie. Mamy więcej, niż nam potrzeba. Mamy wszystko.

3. Im bardziej wyrażamy wdzięczność, tym więcej pozytywnych rzeczy przyciągamy do swojego życia.

Spróbujcie być wdzięczni, zaczynając od dzisiaj. Ponieważ człowiek przyciąga to, co odzwierciedla. Pomyślcie o wszystkim, co posiadacie. Pomyślcie o wszystkim, przez co przeszliście. Wszystkie te rzeczy i doświadczenia uczyniły was tym, kim jesteście dzisiaj.

4. Wdzięczność daje nam siłę do przebaczenia. Wzmacnia empatię i uwolnienie od nagromadzonej agresji.

Każde doświadczenie, które zdobywamy w trakcie podróży życiowej (zarówno dobre, jak i złe), to tylko lekcja, którą musimy przyswoić, aby kontynuować dalszą podróż. I zawsze powinniśmy być za to wdzięczni. Pamiętajcie, rozwój nie jest możliwy w strefie komfortu.

5. Wdzięczność otwiera drzwi do nowych relacji.

To nie jest skomplikowana matematyka. Podziękowanie sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, życzliwsi, bardziej pozytywni, uczymy się doceniać innych ludzi i rzeczy, które są częścią naszego życia. W ten sposób nasze relacje stają się silniejsze i lepsze, pomagając przyciągnąć do życia nowych i pozytywnych ludzi. Im bardziej będziemy wdzięczni i pozytywni, tym więcej światła pojawi się w naszym życiu.

6. Wdzięczność sprawia, że sen staje się głębszy.

W dosłownym i przenośnym sensie. Nie tylko łagodzi ból, stres i poprawia jakość snu, ale także uspokaja umysł. Codzienne wyrażanie wdzięczności sprzyja osiągnięciu wewnętrznej harmonii. Nasze myśli stają się spokojniejsze, uwolniamy się od oczekiwań i po prostu cieszymy się życiem takim, jakie jest.

7. Wdzięczność za każde życiowe doświadczenie jest kluczem do szczęścia.

Jak inaczej? Bycie wdzięcznym oznacza przeprogramowanie naszego mózgu i dostosowanie naszej świadomości do zauważania pozytywnych aspektów codziennego życia. To oznacza widzenie dobra w każdej sytuacji i wybieranie nadziei zamiast desperacji. To kierowanie swoją energię i przyciąganie tego, czego naprawdę pragniemy. Dlatego bądźcie wdzięczni. Bez względu na to, co się wydarzy, bądźcie wdzięczni za zdobyte doświadczenie. Ponieważ wszystko ma swoje powody, a więc to jest dokładnie to, czego jesteście gotowi doświadczyć w danej chwili.