Choć życie może wydawać się trudne, bądźcie wdzięczni za to, że je macie

Czasami życie jest niezwykle trudne. Często musimy stawić czoła nie do pokonania przeszkodom, co przygnębia naszego ducha. Nie dlatego, że te trudności są tak straszne, ale dlatego, że dostrzegamy jedynie ból i rany. Ale wdzięczność jest ważna.

Bądźcie wdzięczni za to, że jesteście tutaj, na tym świecie. Sam fakt waszego istnienia jest już dużo wart.

Bądźcie wdzięczni ludziom, którzy towarzyszyli wam podczas najcięższych dni.

Bądźcie wdzięczni swojej rodzinie, która kochała was od samego początku, waszym przyjaciołom, którzy was wspierali i dzielili się z wami swoim wnętrzem, tym, którzy was złamali, ale uczynili was silniejszymi, i przede wszystkim tej jednej osobie, której jesteście gotowi poświęcić całe swoje życie.

Gdyby nie oni, nie bylibyście tym, kim jesteście teraz.

Bądźcie wdzięczni za blizny, które zdobyliście w tej wojnie. Ponieważ te blizny świadczą o tym, jak wytrwali jesteście, niezależnie od zmieniających się okoliczności.

Bądźcie wdzięczni za wszystkie małe przyjemności w życiu. Za to, jak schludny jest wasz pokój, za to, jak miło promienie słoneczne padają na waszą skórę, za to, jak budzicie się rano. Ponieważ te rzeczy sprawiają, że każdy dzień jest wyjątkowy, niezależnie od tego, jakie są jego rozmiary.

Możecie tego nie zauważać, ale to naprawdę ma znaczenie.

Bądźcie wdzięczni za błędy i porażki, jakie popełniliście, ponieważ bez tych błędów nie moglibyście nauczyć się być lepsi. W tym świecie pełnym smutku bądźcie wdzięczni za te chwile, które przegapiliście.

Życie to nie tylko bycie na szczycie; życie to coś więcej niż ziemskie pragnienia, ponieważ życie powinno być proste i prawdziwe.

Prawdziwe szczęście nie może być znalezione w materialnych i ziemskich rzeczach; wychodzi z wnętrza.

Chcemy wam przypomnieć, że choćbyście teraz przechodzili przez trudne chwile, Bóg ma dla was plan. On nigdy was nie postawi w sytuacji, z którą nie moglibyście sobie poradzić.

Zawsze bądźcie wdzięczni za swoje życie, nie krępujcie się płakać. Lepsze dni nadchodzą szybko, miejcie pewność!