Czy uważasz, że to normalne? Mama włączyła kontrolę rodzicielską dla swojej córki, która wkrótce skończy 18 lat

W trakcie korzystania z telewizorów i laptopów rodzice często ustawiają dla swoich dzieci tryb “kontroli rodzicielskiej”. W ten sposób starają się chronić swoje dzieci przed oglądaniem treści dla dorosłych, co jest zrozumiałe.

Niektórzy rodzice używają tego trybu, aby po prostu ograniczyć czas spędzany przez dzieci przed urządzeniami, co również jest ważnym powodem do korzystania z tej opcji.

Niedawno pewna mama bardzo się tym zmartwiła.

Kobieta opowiedziała, że ​​wszystkie jej dzieci, w wieku 10, 15 i 17 lat, mają aktywowaną “kontrolę rodzicielską” na swoich urządzeniach elektronicznych. Dzięki temu nie mogą oglądać zakazanych treści ani korzystać z Internetu po godzinie 20:00.

Jej 17-letnia córka ma trochę więcej swobody.

Mama wyjaśniła, że ​​jej 17-letnia córka może korzystać z dowolnych mediów społecznościowych, a ona nie śledzi, jakie strony odwiedza dziewczyna. Jednakże, również o godzinie 20:00, musi wyłączyć swoje urządzenie, podobnie jak jej rodzeństwo.

Pewnego dnia córka zapytała, czy można wyłączyć “kontrolę rodzicielską”, ponieważ wkrótce skończy jej się 17 lat.

Matka postanowiła poprosić o poradę innych.

W jej przeszłości była depresja (zaczęli używać tej kontroli rodzicielskiej, gdy była na terapii zalecanej przez jej grupę terapeutyczną) i przez pięć tygodni, kiedy tryb był wyłączony, zaczęła się zamykać, nie mogła spać przez całą noc i odmawiała wykonywania czynności, które kiedyś sprawiały jej przyjemność. Czasami po prostu zasypiała, gdy przeglądała Internet.

Po nieudanej próbie, matka ponownie włączyła “kontrolę rodzicielską”.

Znowu włączyłem kontrolę rodzicielską i zmusiłem ją do powrotu na terapię. Wkrótce wróciła do normalnego trybu życia: dobre oceny, sen przez 9 godzin, zajęcia sportowe i muzyczne. Jednak teraz twierdzi, że przesadzam.

Jej córka jest niezadowolona, ponieważ wkrótce skończy 18 lat i pójdzie na studia w jesieni.

Kobieta powiedziała córce, że dopóki opłaca Internet i telefon komórkowy, “kontrola rodzicielska” nie zostanie wyłączona. Jednak obecnie dziewczyna nie jest w stanie samodzielnie opłacać tych rzeczy, ponieważ nie pracuje.

W wyniku tego córka nawet próbowała uciec od domu i zamieszkać u swojej ciotki. Uważa, że matka traktuje ją jak dziecko, choć od dawna tak nie jest.

Jak sądzisz, kto ma rację w tej sytuacji?