Dlaczego nigdy nie powinieneś chwalić się swoimi planami

Publikujemy wspaniały tekst autorstwa Juliano Manzatu na temat tego, co jest ważne dla każdego z nas.

Czy zauważyłeś, że bardzo niewiele wiadomo o życiu prawdziwie bogatych ludzi? Czasami mając własny samolot i willę na Wyspach Kanaryjskich, chodzą w starych ubraniach. Można by pomyśleć, że jest to wynik skąpstwa lub strachu przed jakimikolwiek służbami, ale to nie o to chodzi.

Pewnego razu wpływowy znajomy wyjaśnił mi ten punkt. Powiedział, że prawdziwy sukces nie toleruje przechwał i popisu. Na przykład jego córki dowiedziały się dopiero przed trzydziestką, że zawsze miał własny samolot.

Moja babcia zawsze mówiła: “Jeśli nie chcesz zazdrości, kochaj ciszę”. Nikt nie powinien wiedzieć o twoim życiu, twoich osiągnięciach, sposobach, jakie planujesz podjąć, twoich porażkach i upadkach. Nie jesteś nikomu niczego winien. To samo dotyczy nie tylko szczęścia, ale także twoich celów. Jeśli ogłosisz swoje plany i intencje, prawdopodobnie będzie ci bardzo trudno je zrealizować. Przestaną być tak pożądane, ponieważ ogłosiłeś je, a twoi przyjaciele i znajomi zdążyli się nimi zachwycić. Nie będziesz miał już takiej motywacji do osiągnięcia celów.

Pamiętaj:

Nie musisz krzyczeć o swoim szczęściu na Facebooku, aby być szczęśliwym. Nie musisz demonstrować swojego stanu depresyjnego, aby coś naprawić. Nie musisz mówić wszystkim o swoich marzeniach i celach, aby je osiągnąć. Nie potrzebujesz akceptacji od znajomych, aby ruszyć naprzód. Nie musisz reklamować swojego życia na Instagramie, aby pokazać, że jesteś czegoś wart. Nie jesteś nikomu niczego winien i nie musisz nikomu niczego tłumaczyć ani udowadniać swoich sukcesów. Potrzebujesz więcej ciszy. Zobaczysz, jak szczęśliwy, niezależny i spokojny staniesz się wtedy! I przede wszystkim będziesz dążyć do wyznaczonych celów.