Dziewczyna uwielbiała spać z pytonem, ale nagle wąż zaczął chudnąć… Dowiedziawszy się, co się dzieje, zrozumiałem…

Prawdopodobnie w większości rodzin jest ulubione zwierzę. Te stworzenia stają się częścią twojego życia, rozmawiasz z nimi, kochasz je i zabierasz wszędzie ze sobą. Nawet nie masz nic przeciwko, gdy śpią z tobą w jednym łóżku. W porządku, jeśli to czyśćcowy kot czy uczulony pies.

Ale okazuje się, że są ludzie, którzy kochają coś wyjątkowego!

Kobieta postanowiła zaadoptować pytona. Przyniosła go do swojego domu i zaczęła opiekować się tym zimnokrwistym stworzeniem, jakby to było zwykłe zwierzę domowe. I wszystko szło dobrze – zwłaszcza dla węża, który był otoczony uwagą i troską. Ta kobieta bardzo kochała swojego pytona i zabierała go ze sobą dosłownie wszędzie. Oczywiście, nawet spały razem.

Jednakże niedługo potem kobieta zauważyła coś niepokojącego – wąż zaczął odmawiać jedzenia. Po prostu nic nie jadł, zaczął chudnąć. Po kilku dniach zaniepokojona gospodyni zabrała podopiecznego do weterynarza.

Weterynarz, wysłuchawszy opowieści kobiety, zapytał: – Być może zauważyłaś, czy wąż przemieszcza się blisko ciebie w nocy lub w okolicy?

  • Tak, zdarza się to każdej nocy, ale zawsze spał ze mną. A teraz dlaczego przemieszcza się, nie mam pojęcia.
  • Tak, Szanowna… Twój pyton nic nie przejada. Po prostu chce cię zjeść i ostrożnie przystępuje do uczty. Ale nie je, aby oczyścić żołądek i zrobić miejsce dla ciebie. Tak będzie mu łatwiej cię strawić. Wszystko jasne?

Na szczęście dla dziewczyny, trafiła na doświadczonego weterynarza i dowiedziała się, że kobieta stale zasypiała z pytonem, co pozwoliło na właściwą diagnozę.

Znając to, dziewczyna miała szczęście, że zwróciła się o pomoc w porę, inaczej mogłaby stać się przekąską dla swojego głodnego wychowanka.

Trudno jest winić węża za to – przecież poddał się poważnemu pokusie.

Moralność tej historii

Prawdopodobnie wielu z was ma przyjaciół, którzy są zawsze obok, uśmiechają się do was, są życzliwi. Ale pewnego dnia nagle mogą wam zrobić coś bardzo złego. Coś, czego byście się od nich nigdy nie spodziewali.

Starannie przyjrzyjcie się swojemu otoczeniu, postarajcie się rozpoznać w nim tę samą „węża”. Nie bójcie się tych, którzy wydają się groźni, obawiajcie się tych, którzy udają waszych przyjaciół.