Małżeństwo zostawiło kelnerce 400 dolarów napiwku. Następnego dnia postanowili jednak wrócić…

Każdy z nas lubi dostawać niespodziewane prezenty. Ale czy możesz sobie wyobrazić, jakie to byłoby otrzymać prezent, który na zawsze poprawi twoje życie w przyszłości?

Dziś chcielibyśmy podzielić się historią pewnej kelnerki, Kayli, która miała szczęście otrzymać naprawdę cenny prezent.

Powiedzmy kilka słów o samej dziewczynie. Niedawno przeprowadziła się na Hawaje, aby rozpocząć studia. Nie posiadała zbyt wielu środków finansowych, więc musiała podjąć pracę. Gdzie można zatrudnić dziewczynę, która nigdy nie pracowała i nie miała wykształcenia? Oczywiście jako kelnerka!

Aby utrzymać się, oszczędzać na studiach i radzić sobie z kredytem mieszkaniowym, który narósł, Kayla pracowała praktycznie dniem i nocą, od 80 do 90 godzin tygodniowo. Praca, w której musiała stać przez długi czas, była bardzo wyczerpująca, ale nie miała innego wyboru.

Pewnego słonecznego dnia, obsługiwała australijską parę w restauracji. Podczas rozmowy przypadkowo zbyt wiele opowiedziała o swoich trudnościach finansowych. Być może z powodu zmęczenia i potrzeby podzielenia się swoją historią, opowiedziała im całą swoją opowieść: o swoim przeprowadzaniu się, studiach, ciężkiej pracy, zadłużeniu i kosztownym mieszkaniu. Para słuchała jej uważnie, zjadła i, jak zawsze, opuściła restaurację, zostawiając rachunek.

Kiedy Kayla zauważyła 400 dolarów napiwku, prawie straciła przytomność.

W wywiadzie opowiedziała: “Byłam tak w szoku, że nawet nie mogłam wydusić słowa wdzięczności. Po prostu stałam tam, patrząc na te pieniądze i nie mogąc uwierzyć własnym oczom. Jednak jakoś udało mi się zapamiętać adres hotelu, w którym się zatrzymali, i później wysłałam kuriera z bukietem kwiatów i pysznym deserem”.

Para wróciła do niej po raz drugi, jeszcze bardziej zaskakując ją. Oznajmili, że spłacą jej długi i sfinansują jej edukację na college’u.

Kayla była przytłoczona tą wiadomością i zaczęła protestować: “Dziękuję, dziękuję. Nie potrzebuję więcej pomocy! Zrobiliście już dla mnie tyle dobrego! Chciałam wam tylko podziękować”.

Jednak para, której los dziewczyny nie był obojętny, wyjaśniła, że sami postanowili pomóc tej biednej dziewczynie. Nie było to przypadkiem, że dziewczyna opowiedziała im o swoim życiu. Para uznała, że nikt inny prócz nich nie może jej pomóc. Chcieli zrobić dla niej coś wyjątkowego, pomimo że nie byli nawet jej dalekimi krewnymi. Postanowili uczynić dla niej cud.

Młoda kobieta płakała, a para tylko się uśmiechała i mówiła: “Dajemy ci nowe życie, abyś nauczyła się wierzyć w swoje marzenia, wiedząc, że prędzej czy później się spełnią. Po prostu pamiętaj o nas i nie bój się, nie oczekujemy niczego w zamian!”

W ten sposób niespodziewany prezent dał Kayli szansę, której już nigdy nie straci. To zmieniło jej życie na zawsze!