Mężczyzna, który nie kocha swojej kobiety, robi jej te 5 rzeczy

Prawdziwy związek może istnieć tylko między ludźmi, którzy są wrażliwi na uczucia partnera. Jeśli zauważasz, że twoja ukochana osoba pozwala na takie rzeczy, nadszedł czas, aby się nad tym zastanowić. Ta osoba wydaje się cię wykorzystywać.

Powoduje, że zaczynasz wątpić w siebie

Najgorszą rzeczą, jaką ktoś może zrobić, to pozbawić cię możliwości trzeźwej samooceny. Jeśli ktoś sprawia, że zaczynasz wątpić w siebie, jest to pewny znak, że może brakować miłości w tym związku.

Kontroluje twoje życie

Jeśli dana osoba próbuje kontrolować każdy aspekt twojego życia, takie jak to, gdzie idziesz, z kim rozmawiasz, jak się ubierasz, to prawdopodobnie jesteś w związku, który jest pełen nadmiernego ograniczenia. Kolejnym poziomem kontroli mogą być nakazy i zakazy, takie jak “nie rozmawiaj z tym człowiekiem” lub “nie noś tego ubrania”.

Przesuwa na ciebie odpowiedzialność za swoje problemy

Obwinianie drugiej osoby za swoje własne problemy to zachowanie niedojrzałe. Każdy jest odpowiedzialny za własne decyzje i czyny. Osoba, która próbuje przerzucić na ciebie winę za swoje błędy, prawdopodobnie nie jest gotowa do dorosłego związku.

Skupia się tylko na twoich wadach

Zauważanie tylko twoich wad i ciągłe wypominanie ci ich jest toksycznym zachowaniem. To może prowadzić do utraty pewności siebie, kompleksów i przekonania, że nie zasługujesz na miłość. Powinieneś wiedzieć, że tylko ci, którzy sami są strasznie zakompleksieni, zachowują się w ten sposób wobec ukochanej osoby, więc starają się sprawić, byś poczuł, że tylko on cię potrzebuje.

Wyśmiewa się z ciebie

Żarty i śmiech w związku są ważne, ale jeśli te żarty cię ranzą, a twój partner ignoruje twoje uczucia, to może to być oznaka toksycznego związku. Osoba, która kocha, będzie szanować twoje uczucia i nie będzie celowo ranić cię słowami czy żartami.