Tę maleńką porzucił tata. Wypowiedziała takie słowa matce, które staną się nauką dla innych

Przebaczenie jest trudne. Szczególnie w przypadku bliskich osób. Zawsze wydaje się, że uraza jest silniejsza. Negatywne emocje gromadzą się, a człowiek obciąża siebie dodatkowymi przeżyciami i stresem, zamiast po prostu puścić to wszystko. Opowieść o tej dziewczynce może wydawać się niewiarygodna.

Moja córka ma 12 lat, a od 8 lat nie widziała swojego ojca. Miała zaledwie 2 lata, gdy mój mąż postanowił odejść od nas. Jednocześnie poprosił o formalne zrzeczenie się ojcostwa i odmówił płacenia jakichkolwiek pieniędzy. Nie wywoływałam scen – zgodziłam się. Ale moja córka od samego początku wie, dlaczego nie żyjemy z tatą, kim on jest i jak się nazywa.

Gdy córka miała 4 lata, tata nagle się pojawił i poprosił o spotkanie, twierdząc, że ma raka. Zgodziłam się. Starczyło mu na 20 minut, a potem nasz ojciec znowu zniknął.

A potem dowiedziałam się od wspólnego znajomego, że mój były teraz wychowuje dwójkę dzieci i jest szczęśliwy z żoną. Moja córka usłyszała to… Nie chciałam słuchać szczegółów. Usiadłyśmy w samochodzie, ja milczałem, a nagle ona zaczęła…

“Mamo, nie ma w tym nic złego. Tata nauczył się być ojcem. Chodźmy się cieszyć z jego dzieci.”

Oczekiwałem łez, pytań i histerii. Też byłem rozdarty od urazy. Ale moje dziecko wie, co to znaczy przebaczyć. I wtedy także zrozumiałem, co to jest.