Ten, kto się uśmiecha, zawsze jest silniejszy od tego, kto się złości

“W czasach wielkich wstrząsów lub trudności zawsze lepiej jest kontynuować pracę, kierując swoją złość i energię na coś pozytywnego” – Li Yakoka.

“Mówi się, że człowiek żyje tym, na co skupia swoją uwagę. Dlatego gdy sytuacja wymyka się spod kontroli i wydaje się, że nie wiesz ‘od czego zacząć’, tylko cierpliwość i pewna doza optymizmu pomogą poradzić sobie z problemem bez zgubnych konsekwencji.”

“Jeśli wybierzesz negatywność, może to prowadzić do niepotrzebnego emocjonalnego zakłócenia i większego stresu, niepokoju i złości.”

“Spokojny uśmiech pomoże osiągnąć więcej.”

“W większości przypadków konflikty wybucha między bliskimi osobami. W takich sytuacjach istnieją dwie możliwości: albo tracimy kontrolę, albo staramy się jak najlepiej zrozumieć, co się dzieje.”

“Wyboru między jednym a drugim opcją zależy od zdolności kontrolowania własnej impulsywności i bycia wyjątkowo uważnym. W takich momentach znacznie lepiej jest korzystać z otwartego umysłu, który pozwala ‘uspokoić fale’.”

“Z usmiechem łatwiej osiągnąć cel niż z mieczem” – William Shakespeare.

“Chodzi o to, że nie chodzi o to, żeby ktoś wygrał a ktoś przegrał. Lekcja wyciągnięta przez tych, którzy działali bardziej wyważenie, będzie bardziej wartościowa.”

“Pokój, spokojny dialog i luźne zachowanie w odpowiedzi na agresję zawsze są przydatne w innych sytuacjach w przyszłości. Dlatego mówimy: ‘Jeśli chcesz osiągnąć coś, uśmiechnij się’.”

“Złość prowadzi donikąd.”

“Gniew prowadzi do sytuacji bez wyjścia. Przeszkadza słuchać i być słyszanym, nie pozwala zrozumieć innych i być zrozumianym przez nich. Kiedy jesteśmy wściekli, widzimy tylko siebie.”

“Żadna ze stron konfliktu nie myśli o tym, że może się mylić, że narzuca swoje pomysły, a nie tłumaczy ich, lub że przyjmuje za właściwe wyjaśnienia, które mogą nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością.”

“Wściekłość zaćmiewa rozum rozgniewanej osoby, sprawiając, że wierzy w niemożliwość popełnienia błędu. A może nawet nie zdaje sobie sprawy, że wygrać w walce nic mu nie przyniesie, bo nie rozumie, o czym myśli jego przeciwnik lub w końcu uwierzy w kłamstwo.”

“Spokojne rozwiązanie trudnej sytuacji.”

“Z drugiej strony, ten, kto uśmiecha się w obliczu trudności, okazuje się silniejszy niż ten, kto się złości. Taka osoba rozumie, że refleksje i analiza są najgorszymi wrogami zarozumiałości i grubości, często wywołanymi przez złość.”

“Co więcej, zdobywa cenne doświadczenie w poszukiwaniu rozwiązań problemów, odkrywając w sobie cierpliwość. Bardzo ważne jest umiejętne słuchanie i szanowanie cudzych opinii, które różnią się od naszych, oraz pamiętanie, że wszyscy popełniamy błędy (w mowie i w działaniach).”

“Brzmi to banalnie, ale umiejętność kontrolowania siebie w trudnych chwilach pomaga radzić sobie z impulsem gniewu.”