Tylko minuta tej historii zmieni twoje myślenie

Ta krótka opowieść jest pełna inspiracji i piękna, i wiele rzeczy w tobie się zmieni.

Dwóch mężczyzn. Oboje bardzo chorzy. Dzielili tę samą szpitalną salę.

Jednemu mężczyźnie pozwolono siedzieć w łóżku przez godzinę każdego dnia, aby pomóc mu pozbyć się płynu z płuc.

Jego łóżko było przy jedynym oknie w pokoju.

Drugiemu mężczyźnie nakazano leżeć na plecach przez cały czas.

Mężczyźni rozmawiali godzinami. Rozmawiali o swoich żonach i rodzinach, o swoich domach, o pracy…

Codziennie, gdy mężczyzna w łóżku mógł usiąść przy oknie, opisywał swojemu sąsiadowi wszystko, co mógł zobaczyć za oknem.

Mężczyzna w drugim łóżku zaczął żyć dla tych krótkich okresów, gdy jego świat był poszerzony i pełen życia i kolorów otaczającego go świata.

Okno wychodziło na park z pięknym jeziorem. Pływały tam kaczki i łabędzie. Młode pary przechadzały się, trzymając się za ręce wśród kwiatów każdego koloru, a z okna roztaczał się wspaniały widok na miasto.

Pewnego dnia rano pielęgniarka przyniosła wodę. Znaleziono martwe ciało mężczyzny przy oknie, który umarł spokojnie we śnie. Była smutna i poinformowała, że przyjdą po ciało.

Kiedy tylko to było stosowne, drugi mężczyzna poprosił, czy mogą go przenieść do łóżka przy oknie. Pielęgniarka zgodziła się i, upewniając się, że mu wygodnie, zostawiła go samego.

Powoli, boleśnie, podniósł się na łokciu, aby po raz pierwszy spojrzeć na prawdziwy świat za oknem. Napinał się, aby powoli obrócić się i spojrzeć na okno obok swojego łóżka.

Okno wychodziło na pustą ścianę.

Mężczyzna zapytał pielęgniarkę, jak to możliwe, że jego zmarły sąsiad był w stanie tak żywo opisywać tak piękne rzeczy poza oknem.

Pielęgniarka odpowiedziała, że mężczyzna był niewidomy i nie mógł nawet zobaczyć ściany. Powiedziała: “Być może chciał po prostu sprawić, byś się lepiej czuł”.

Epilog:

Istnieje ogromne szczęście w sprawianiu innym radości, niezależnie od naszej własnej sytuacji. Szczęście wzrasta, gdy się nim dzielisz. Jeśli chcesz poczuć się bogatym, po prostu policz wszystko, co masz, i co nie jest do kupienia za pieniądze.

Autor tej opowieści jest nieznany. Jednak oryginalna historia, z której został zaczerpnięty motyw, została napisana przez Harry’ego Bushmanowa pod tytułem “Człowiek przy oknie”.