Żona otrzymała list od męża o rozwodzie, a jej szybka odpowiedź postawiła zdrajcę na miejscu

Pewien mężczyzna postanowił, że nadszedł czas na rozwód. Jednak nie zdecydował się porozmawiać z żoną osobiście, tylko podjął decyzję o napisaniu do niej listu, w którym opisał, jak bardzo go rozczarowała i obraziła. Na końcu dodał, że nie chce już prowadzić z nią wspólnego życia.

Jednak odpowiedź, którą otrzymał, bardzo go zaskoczyła – zupełnie się tego nie spodziewał, że jego żona podejmie taką trudną decyzję.

Sam mężczyzna przyznaje, że przez długi czas ich małżeństwo nie układało się już tak dobrze. Spędzili razem siedem lat, a z czasem ich życie małżeńskie przestało być takie, jak dawniej. Zauważył, że jego żona przestała mówić mu, że go kocha, i rzadziej wykonywała swoje małżeńskie obowiązki.

Ale kiedy dowiedział się, że jego żona postanowiła zrezygnować z pracy i nie powiedziała mu o tym, był bardzo zły. W końcu swoje myśli postanowił przenieść na papier, wysyłając jej list.

Należy zaznaczyć, że list, który napisał, był bardzo chaotyczny. Skarżył się, że pewnego razu, wracając do domu, żona nie zauważyła, że zmienił fryzurę i ogolił brodę. Co więcej, tego dnia przygotował dla niej kolację, spędzając kilka godzin w kuchni, a ona nie potrafiła nawet go pochwalić.

Po prostu usiadła przed telewizorem, obejrzała odcinek swojego ulubionego serialu i poszła spać, jakby go, jej legalnego męża, w ogóle nie było w domu. Jego dumę bardzo to obraziło.

Doszło do tego, że oskarżył żonę o to, że albo go zdradza, albo jej uczucia całkowicie zgasły. Skarżył się na swoje małżeństwo ogólnie i na to, jak rozwijają się wydarzenia w ich życiu rodzinym.

Zresztą, kiedy mężczyzna wysyłał list, nie spodziewał się szybkiej odpowiedzi, ponieważ w notatce napisał, że wyjeżdża z miasta razem z jej siostrą.

W swojej odpowiedzi kobieta poprosiła mężczyznę, aby zastanowił się, czy po siedmiu latach małżeństwa nadal jest takim samym dobrym mężczyzną jak na początku. Jej słowa wyglądają dosłownie tak:

“Oczywiście zauważyłam twoją nową fryzurę, ale pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy, to to, że wyglądasz jak dziewczynka. Mama zawsze mi mówiła, że jeśli nie mogę niczego dobrego powiedzieć, to lepiej jest milczeć. Więc nic nie powiedziałam.

A kiedy zdecydowałeś się przygotować mi kolację, pewnie myliłeś mnie ze swoją siostrą, ponieważ zrezygnowałam z jedzenia wieprzowiny siedem lat temu. A serial oglądałam, żeby nie słuchać twoich niekończących się narzekań, których już nie mogłam znieść “.

Ale najgorsze było jeszcze przed nimi.

Trzeba przyznać, że z jednej strony kobieta cieszyła się, że mężczyzna sam się przyznał do zdrady. Nie mógł wiedzieć, co go czeka. Poza tym ona miała asa w rękawie. W liście napisała mu, że zrezygnowała z pracy, bo wygrała w loterii dość dużą sumę. Ale po przeczytaniu jego listu nie ma żadnej szansy, że się pogodzą.

Poza tym obecność listu nie dawała mu możliwości uzyskania części pieniędzy z tej wygranej. Oczywiście, ich rozwód nastąpi, ale list stanie się jasnym dowodem na to, że nawet nie próbował rozmawiać ze swoją żoną twarzą w twarz.

Jak widać, gdyby mężczyzna po prostu zdecydował się porozmawiać ze swoją żoną i opowiedział jej o wątpliwościach dotyczących ich małżeństwa, wszystko mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej. Tak, nie powiedziała mu o zwolnieniu z pracy, ale po prostu chciała go zaskoczyć, a on zareagował zbyt gwałtownie, postanawiając po prostu się rozwieść.

Prawdopodobnie żałował już dawno podjętej decyzji, ponieważ tylko naraził siebie. I można tylko cieszyć się za kobietę, która postanowiła nie znosić takiego traktowania i odpowiedziała mu mądrze, opowiadając prawdę o swoim zachowaniu.

Dlatego zawsze trzeba pamiętać, że dla normalnego i pełnego małżeństwa bardzo ważne jest rozmawianie ze sobą, a nie tylko znoszenie i ukrywanie urazy.