Bogaty mężczyzna podarował trzem kobietom po 10 000 dolarów, aby mogły je wydać na siebie. Jednak tylko jedną z nich wziął sobie za żonę

Bogaty mężczyzna postanowił się ożenić, ale zdecydował, że weźmie za żonę tę, która okaże się najlepsza. Musiał wybrać jedną z trzech kandydatek. Wówczas postanowił posłużyć się sztuczką: dał każdej z nich okrągłą sumę – 10 tysięcy dolarów, i pozwolił im wydać ją według własnego uznania.

Każda z nich postąpiła inaczej.

Pierwsza dziewczyna natychmiast udała się do drogiego sklepu, kupiła najlepsze ubranie i kosmetyki, a następnie spędziła kilka godzin w salonie urody. Ostatecznie wydała wszystkie pieniądze na siebie. Wróciwszy, powiedziała mu: “Kochanie, wiesz, jak bardzo cię kocham. Chciałabym, żebyś ty i wszyscy twoi znajomi podziwiali moje piękno. Chcę, żeby wszyscy byli zazdrośni, bo masz taką piękną kobietę”.

Druga dama poszła do sklepu odzieżowego i wydała wszystkie swoje pieniądze na luksusowe koszule, krawaty, perfumy i drogie buty. Wróciwszy, zawołała: “Kochanie, jesteś najważniejszą osobą w moim życiu! Chcę, żebyś był szczęśliwy. Wszystkie pieniądze wydałam na ciebie”.

Trzecia kobieta zainwestowała swoje pieniądze w cenne papiery. Zrobiła to z rozwagą, tak, że wkrótce nie tylko pokryła swoje wydatki, ale także odnotowała zysk. Oto, co powiedziała temu mężczyźnie: “Kochanie, bardzo cię kocham. Wydałam wszystkie twoje pieniądze, ale zainwestowałam je w bardzo opłacalny interes. Chciałam zobaczyć, czy potrafię zarządzać pieniędzmi. Okazało się, że potrafię nie tylko wydawać, ale także zarabiać na nich”.

A która została żoną?

Mężczyzna uważnie wysłuchał wszystkich kobiet i zrozumiał, że piękno nie jest najważniejszą wartością w życiu, ponieważ wszystko przemija. Ubrania może kupić sam. Mądra kobieta to nie jest rzecz, którą każdy ma, ale… Mężczyzna długo zastanawiał się… I ostatecznie wybrał tę, której biust był większy!