“Chłopaki nawet głowy nie chcą myć. Brak smaku, stylu” – znajomy opowiadał, że mężczyźni najbardziej nie lubią u kobiet po 50-tce

Niedawno uczestniczyłem w przyjęciu urodzinowym mojej byłej koleżanki ze szkoły podstawowej. W tym roku obchodziła swoje 40. urodziny. Znamy się od pierwszej klasy i nadal jesteśmy w kontakcie.

Wśród zaproszonych gości było wiele osób, które nie były mi znane, ale na żywo zauważyłem jednego starego przyjaciela. Kiedyś oboje byliśmy przyjaciółmi z Anią, choć on był ode mnie o 8 lat starszy. Usiedliśmy obok siebie. Kiedy inni goście poszli tańczyć, zaczęliśmy rozmawiać o sobie.

Adam ma prawie 50 lat. Kiedyś był żonaty, ale kilka lat temu doszło do rozwodu. Teraz mieszka sam.

Sam Adam to bardzo zadbany, imponujący i schludny mężczyzna. Przez połowę życia uprawiał sport, nie pali i nie pije alkoholu. Dodatkowo dobrze zarabia. Zdecydowałem się zapytać, co dokładnie było przyczyną rozpadu jego małżeństwa. Nie mogłem też oprzeć się pytaniu, dlaczego nie zdecydował się na ponowny ślub.

Adam tylko wzruszył ramionami i na początek powiedział, że po prostu nie znalazł odpowiedniej kandydatki.

Twierdzi, że młodzi mężczyźni powinni być z młodymi kobietami. Ale wśród kobiet w jego wieku nie ma odpowiednich kandydatek. Byłem zaskoczony takim wnioskiem. Zdecydowałem się więc zapytać, co dokładnie mu przeszkadza u kobiet po 50-tce.

Wymienił mi kilka czynników. Oto one:

  1. Problematyczne podejście. Adam uważa, że wraz z wiekiem kobiety zaczynają wyolbrzymiać problemy, które w rzeczywistości są błahostkami. Twierdzi, że kobiety w tym wieku mają dorosłe dzieci, wnuki i dobrze urządzony dom. Nie mają już wielu obowiązków, ale często przesadzają z obowiązkami i drobiazgami. Dla takiej kobiety mąż może stać się zbędny.
  2. Pesymistyczny nastrój. Adam twierdzi, że kobiety po przekroczeniu pewnego wieku zaczynają skupiać się na sobie, co z czasem może prowadzić do apatii lub depresji. Takie kobiety często są zirytowane, co prowadzi do niepotrzebnych konfliktów. Mężczyźni mają trudności z wytrzymywaniem takiej postawy. Oczywiście życie nie jest usłane różami, ale zachowanie takie tylko komplikuje sytuację.
  3. Brak zainteresowań i hobby. Adam twierdzi, że niektóre kobiety w wieku 50 lat nie mają już zainteresowań ani hobby. Ich życie kręci się głównie wokół konserwacji domu, opieki nad wnukami i zarządzania budżetem rodzinnym. Mężczyźni mogą być zmęczeni taką rutyną. Nawet w tym wieku warto dbać o rozwijanie siebie i swoich zainteresowań.
  4. Nadmierna dostępność. Kiedy samotna kobieta po 50-tce widzi dostępnego kawalera, jest gotowa na wszystko. Staje się dla niej łatwym łupem, ponieważ rozumie swoją bezradność. Tego rodzaju kobiety mogą być zbyt nachalne, co może odrzucać mężczyzn. Brak im dumy, skromności i zasad.

Nie zgadzam się z każdym słowem Adama, ale może w jego wnioskach jest ziarenko prawdy.

A co ty sądzisz?