“Iwo nie powinien rozmawiać z biednymi, są okropni.” – Powiedziała mi jedna babcia na placu zabaw dla dzieci

Dziś byłem z synem na placu zabaw. Jak zwykle, przyszliśmy do piaskownicy, wyjęliśmy zabawki i zaczęliśmy się bawić. Następnie dołączył do nas inny chłopiec. Odszedłem od naszej zabawy, żeby dzieci mogły swobodnie się bawić.

Na ławeczce siedziała babcia tego chłopca (tego, który przyszedł do mojego syna, żeby się bawić w piaskownicy). Chłopiec miał 4,5 roku i nazywał się Iwo. Rozmawialiśmy z tą babcią o dzieciach, wychowaniu, zabawkach. Tak, jak to zwykle bywa. Że dzieci są kosztowne.

Dziecku trzeba kupić ubranie, warzywa, owoce, jakąś zabawkę do zabawy. I chciałoby się zabrać je na atrakcje, żeby miało emocje. Ogólnie chciałoby się wszystko od razu, i to nie jest tanie.

I wtedy ta babcia mówi mi:

  • Oto ja mojej córce stanowczo zakazałem rodzenia drugiego dziecka. Uważam, że w ich rodzinie (w rodzinie córki) na jedno dziecko są pieniądze, a na drugie może ich nie być. I nadejdzie bieda.

A ogólnie, patrz, ci przyszli na ten plac. (Patrzę, a na plac przychodzi mama z dwoma chłopcami, ubranymi dość skromnie i z jakimiś starszymi zabawkami).

  • Oto ta kobieta, po co ona rodziła? Urodziła dwoje, teraz chodzą w łachmanach i rzucają się na zabawki mojego Iwanka. Ja mu zabraniam zbliżać się do nich.

Iwo nie powinien rozmawiać z biednymi, są okropni.

I zaczynam myśleć o sobie. Czym oni są tak okropni? Bieda to wada? Czy jeśli jesteś biedny, to nikt z tobą nie będzie rozmawiał?

Czy jeśli już jesteś w ciąży, to powinnaś zrobić aborcję, bo masz za mało pieniędzy? Co myślisz na ten temat, napisz w komentarzach.

Czy na placu zabaw dla dzieci w twoim mieście istnieje podział na biednych i bogatych? Czy się między sobą komunikują?