Jednym prostym znakiem, że wasz związek niedługo się zakończy. Nawet jeśli trwał wiele lat

To znak, że związek wkrótce się zakończy. Bardzo prosty znak, który tylko ty możesz zobaczyć: powtarzasz sobie, by być cierpliwym, żeby się wstrzymać.

A jeśli nie wychodzi, jeśli myślisz źle o tej osobie lub słowach, robisz sobie wyrzuty! I obiecujesz sobie, że będziesz tolerować lepiej, skuteczniej. Ta osoba na to nie zasługuje. To dobra osoba, stara się, traktuje cię dobrze, więc musisz być cierpliwy!

To tak jak z butami, z których się wyrasta. Buty są ciasne. Ale to ty jesteś niewdzięczny i jesteś złym człowiekiem! To są dobre buty, naturalna skóra, dobre podeszwy. Możesz lekko wsunąć palce do środka i je nosić. Musisz tylko być cierpliwy. To nic takiego! Ale stopa rośnie. Buty mocniej uciskają… To już nie są buty, ale hiszpańskie buty.

Ta autoperswazja i przymus bycia cierpliwym to znak, że związek wkrótce się skończy.

Sprawa wygląda tak: nie kochamy już tej osoby. Jesteśmy zmęczeni jej uszami, głosem, zupą, sposobem jedzenia, rozmowami, zapachem, oddechem… I uważamy, że to niesprawiedliwe! Jak mogliśmy przestać kochać, stracić sympatię i dobre uczucia? Czujemy się winni. I próbujemy nadrobić to poczucie winy cierpliwością. Powstrzymujemy się i przekonujemy samych siebie, że musimy być cierpliwi!

Ale cierpliwość jest nie do zniesienia. Irytacja z powodu drobiazgów wylewa się na zewnątrz. Niech szlag trafi te piękne buty, dlaczego są takie ciasne?

I ten stan cierpliwości, przeplatany wybuchami irytacji z powodu drobiazgów, jest pewną oznaką zbliżającego się końca związku. Buty zostaną zrzucone. Tak samo jak maski.

Co będzie dalej? Kto wie? Czasami trzeba po prostu wyjść ze związku i odpocząć od siebie nawzajem. Albo od przyjaciela. Albo od byłego kochanka.

Ten znak wskazuje na ogromne zmęczenie moralne. A zmuszanie się do cierpliwości, robienie sobie wyrzutów i obwinianie się, próba mówienia uprzejmym głosem – zabiera ostatki sił. A osoba, dla której się zmuszamy, staje się coraz bardziej nieprzyjemna. I coraz bardziej irytująca. I trzeba więcej siły, by być cierpliwym.

A to prosty znak, że związek wkrótce się skończy.