Kiedy mama mówi, że jest zmęczona, to wszystko, co miała na myśli!

I nie trzeba szukać tysiąca nowych interpretacji jej słów. Nie sugerowała, że chce porzucić dziecko lub żałuje narodzin maluszka. Po prostu jest zmęczona. Jeśli powiedziała, żeby dać jej spokój, to nie oznacza, że przestała was kochać, ani że jesteście jej niewygodni – w żadnym razie. Ta kobieta po prostu potrzebuje chwili samotności, i nic więcej. Dla niej teraz to luksus – być sam na sam z własnymi myślami. Nie powiedziała, że żałuje bycia matką, i że macierzyństwo to błąd w jej życiu.

Jeśli matka prosi o pomoc, to właśnie to miała na myśli. Może wszystko, ale czasem brakuje jej nawet tchu. Jeśli dzisiaj na kolację są makarony, to nie znaczy, że nie potrafi gotować i jej dzieci nie wiedzą, co to mięso. Po prostu dzisiaj na kolację są makarony i nic więcej.

Jeśli przychodzisz do niej w gości i widzisz nieporządek, to również nie oznacza, że codziennie panuje tam bałagan. Po prostu dzisiaj jest taki dzień, a jutro może być zupełnie inaczej. Rozrzucone zabawki po środku pokoju nie świadczą o tym, że matka jest niezorganizowana. Dzisiaj w jej życiu było o wiele więcej ważnych i poważnych spraw niż posprzątanie zabawek przed twoją wizytą.

Kiedy mama mówi, że chciałaby pójść się zabawić z przyjaciółmi, to to jest to, o czym myślała. Nie chce wracać do bycia “nie mamą”. Po prostu chciałaby się odrobinę rozerwać i zrelaksować.

Kiedy słuchasz mamy, która krzyczy, to nie znaczy, że krzyczy, bo nie kocha swoich dzieci, ani że są jej obrzydliwe. Po prostu najprawdopodobniej mama powtarzała te same rzeczy spokojnym głosem dziesiątki razy, ale jak zawsze nikt nie słuchał. Dlaczego takie prośby i potrzeby mamy stały się takie powszechne i niepotrzebne dla wszystkich, że teraz musi doprowadzić siebie do granic szaleństwa, żeby ktoś ją usłyszał.

Nie wymyślajcie kłamstw, tylko po to, żeby mieć lepszy wygląd. Nigdy nie można osądzać kobiety, która codziennie poświęca się innym ludziom. I przestańcie narzekać na życie i na matkę, bo nigdzie indziej nie spotkacie osoby gotowej poświęcać się bardziej niż matka!

Ta kobieta zasługuje na więcej zrozumienia i mniej prób…