Przestań wyrzucać fusy z kawy. Oto 10 pomysłowych sposobów na ich ponowne wykorzystanie w domu

Bez względu na to, w jaki sposób przygotowujesz kawę, zawsze pozostaną jakieś fusy. Naszym pierwszym odruchem jest wyrzucenie ich tak szybko, jak to możliwe. Ale zamiast tego zastanówmy się nad oszczędzaniem fusów.

Jak się okazuje, fusy z kawy mogą być bardzo przydatne, jeśli zostaną odpowiednio wykorzystane. Wypróbuj niektóre z tych fantastycznych pomysłów dla siebie i swojego domu!

Użyj fusów z kawy jako nawozu

Fusy z kawy są świetnym substytutem nawozu. Mogą pomóc poprawić drenaż i retencję wody w glebie.

Przeciw szkodnikom

Fusy z kawy utrzymają koty, ślimaki i ślimaki z dala od ogrodu i podwórka. Rozsyp trochę wokół domu, aby odeprzeć ataki tych niechcianych szkodników.

Kompost

Jeśli nie jesteś gotowy, aby użyć fusów z kawy jako nawozu, przynajmniej zrób z nich kompost. Doda to azotu do potencjalnej “przyszłej partii” nawozu.

Pozbądź się tłuszczu i brudu

Brudne garnki są uciążliwe w czyszczeniu, ale na szczęście zużyta mielona kawa pomoże usunąć cały tłuszcz i brud.

Zapach w lodówce

Wysusz zużyte fusy z kawy i umieść je w pojemniku na jednej z półek w lodówce.

Odśwież swoje dłonie naturalnym produktem

Rozetrzyj fusy z kawy na dłoniach jak mydło, a następnie umyj je. Pomoże to usunąć wszelkie niepożądane zapachy z gotowania, takie jak cebula i czosnek. Fusy zmiękczą również Twoje dłonie!

Ukryj zadrapania na meblach z ciemnego drewna

Jeśli masz zadrapania na drewnianych meblach, możesz użyć zmielonej kawy, aby zmniejszyć widoczność zarysowanego obszaru.

Dbanie o kominek

Od sezonu zimowego ogrzewasz się ciepłem z kominka z pełną mocą. Jednak nieprzyjemnym efektem ubocznym jest bałagan, który powoduje. Następnym razem rozsyp fusy z kawy na dnie kominka, aby zatrzymać popiół i zapobiec jego rozsypywaniu.

Odświeżacz powietrza

Lubisz zapach kofeiny? Użyj fusów z kawy, aby odtworzyć ten sam zapach we własnym domu.

Świeca wykonana z kawy

Fusy z kawy można wykorzystać w świecy z recyklingu, która z pewnością doda odrobinę koloru do wystroju każdego pomieszczenia.

Środek zmiękczający skórę

Kawa jest bogata w przeciwutleniacze, dzięki czemu korzystnie wpływa na pielęgnację skóry. Zrób sobie peeling do ciała.