Spotkałem ją po roku. Jak może zmienić się kobieta, gdy mężczyzna od niej odchodzi!

Moja żona przestała wyglądać atrakcyjnie. Zamiast eleganckiej fryzury, zawsze miała niechlujne włosy, zamiast zadbanych paznokci z dizajnem – krótko przycięte paznokcie. Zamiast jasnych sukienek, które kiedyś lubiła nosić, teraz nosiła długie koszulki i dziwne spodnie, w których mogła wykonywać obowiązki domowe i iść spać.

Zapomniała o makijażu. Rankiem, wstając z łóżka i myjąc twarz, nie siadała przed lustrem, aby poprawić swój wygląd, tylko od razu szła do kuchni, żeby coś przygotować. Jej waga była nieproporcjonalna do jej wzrostu, brzuch, który kiedyś był płaski, teraz opadał. Cellulit i rozstępy dopełniały smutny obraz.

Kiedyś zakochałem się w efektownej piękności, której wygląd zachwycał nie tylko mnie. Wszyscy mężczyźni, którzy mijali ją na ulicy, obracali się na jej widok. A teraz po mieszkaniu chodziła zdezorganizowana kobieta z niepodczepionymi brwiami, opadającymi piersiami. Nawet stanika nie chciała nosić.

Ogólnie rzecz biorąc, nie pozostało po niej śladu po dawnej piękności. Zrozumiałem, że nie chcę, aby taka zaniedbana kobieta była obok mnie, i odszedłem od niej.

Jakie było moje zdziwienie, kiedy spotkałem ją po roku! Wyszła mi naprzeciw – rudowłosa piękność, promieniująca urokiem, przyciągając wzrok przechodniów. Tak samo jak kiedyś, wszyscy obracali się na jej widok. Jej cienka talia była podkreślona wspaniałą suknią. Jej włosy falowały na ramionach, tworząc tajemniczy urok. Jej oczy błyszczały żartobliwie.

Nie było śladu nadmiernego przybrania wagi, fałd na brzuchu, nieczesanych włosach i obgryzionych paznokciach. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom! Przedemną stąpała królowa, matka moich trójki dzieci!

Tylko teraz, kiedy byłem sam, zrozumiałem, że wszystkie zmiany, które zachodziły w mojej żonie, były wynikiem niedawnych narodzin. Jej skóra na brzuchu nie mogła szybko wrócić do normy, ponieważ niedawno urodziły się jeszcze dwie dzieci.

Jej organizm nie miał czasu na pełne odzyskanie. Ale po domu biegały jeszcze dwie małe pociechy, które wymagały stałego nadzoru. Gdzie miała czas na fryzurę, manicure? Kiedy miała się zachwycać swoimi pięknymi strojami?

Jej cały czas był poświęcony rodzinie. Kilka minut, gdy dzieci spały, poświęcała mi, swojemu mężowi. Nie starczało jej czasu na siebie, więc robiła sobie fryzurę tak, aby włosy tylko jej nie przeszkadzały, ubierała się tak, żeby było wygodnie zajmować się dziećmi. Ale w naszym domu zawsze było czysto, a jedzenie zawsze gotowane.

Ciepło i spokój nie opuszczały naszego mieszkania. I była szczęśliwa z tego powodu. Pomimo zmęczenia, żona zawsze uśmiechała się i była miła. Była w środowisku, które sprawiało, że była szczęśliwa.

Teraz, gdy dzieci trochę podrosły, a moja była żona mogła pozwolić sobie na czas w fitness klubie i salonie fryzjerskim. Jej dłonie były zadbane, a zapach od mojej byłej żony przyciągał moje myśli.

Dlaczego wcześniej nie mógłam dokładnie ocenić sytuacji i nie podejmować pochopnych decyzji? Teraz zrozumiałem, jakie szczęście straciłem. Nie tylko żonę, ale także moje urocze dzieci.

Nie doceniłem klejnotu, który dostałem w prezencie od losu. Być może spotka osobę, która doceni ją do wartości. Tego, takiego jak ja, już nie wpuści blisko. To był dla mnie poważny życiowy lekcja, którą teraz przyswoiłem i nie popełnię tego błędu więcej.

Jeśli obok ciebie jest kobieta, zanim wyciągniesz wnioski na temat jej wyglądu, realnie ocenić jej postawę wobec ciebie i domu. Bardzo możliwe, że zrozumiesz, że takiej drugiej nie znajdziesz!