W dniu swojego ślubu Kamil zaczął ubierać się w swój garnitur i przygotowywać się do ceremonii. Kiedy zakładał marynarkę, poczuł, że wewnętrzna kieszeń jest coś wypełniona

Gdy mężczyzna wchodzi w związek małżeński, bardzo ważne jest, aby jego mama i żona dobrze się rozumiały, ponieważ to są dwie najważniejsze kobiety w jego życiu.

Kamil nie mógł spać, więc postanowił zająć się czymś, czymkolwiek. Chciał chociaż na kilka minut oderwać się od myśli, że już rano zostanie mężem. Wielu mężczyzn doświadcza silnego zdenerwowania w ten dzień.

Czas mijał niesamowicie wolno. Kamil zapadł w zadumę. Później zauważył, że nadszedł czas ubrać się w strój ślubny i udać się do ołtarza. Kiedy włożył marynarkę, od razu poczuł, że w wewnętrznej kieszeni jest coś ukryte. Pierwszą myślą było, że to jakiś szczegół, który pozostawiono w marynarce w sklepie.

Kiedy jednak Kamil wyciągnął tę ukrytą rzecz, był zaskoczony. To była koperta od jego matki, a na niej napisane pięknym charakterystycznym pismem “Dla mego syna. Przeczytaj, zanim staniesz się mężem”. Narzeczony się zdziwił, naprawdę nie chciał otwierać tej koperty. Bał się, że może zawierać jakieś złe wieści, które mogłyby sprawić, że zmieni zdanie co do ślubu.

Wewnątrz było starannie złożone pismo. Kamil otworzył kopertę i zaczął czytać:

“Mój Synu! Dziś podejmujesz ważny krok w swoim życiu! Tworzysz nową rodzinę! Jeśli nie masz wątpliwości i twa dusza jest czysta, jeśli jesteś gotów zrobić wszystko, aby twoja przyszła żona czuła się kochana i szczęśliwa, to proszę, posłuchaj każdego mego słowa. Obdarz ją całą swoją miłością i ciepłem, traktuj ją jak królową. Pamiętaj, że masz w rękach cenny skarb!

Nie krytykuj jej wyglądu, bo zdarzają się dni, kiedy schodzi na dalszy plan. Bądź dla niej oparciem w trudnych chwilach, nawet jeśli nie prosi o pomoc. Pamiętaj, że kobiety są bardzo delikatne i muszą czuć się chronione.

Nie pozwól, aby pieniądze wywoływały konflikty między wami. Nie obwiniaj swojej żony i nie liczydłuj każdej wydanej złotówki. Pamiętaj, że szczęście tkwi w prostych rzeczach, a nie w pieniądzach! Zawsze dbaj, aby uśmiech na jej twarzy nie znikał.

Jej spojrzenie jest pełne miłości i szczerych uczuć wobec ciebie, doceniaj to i strzeż!

Nie wypowiadaj wulgarnych słów, gdy jesteś zły, nie rób rzeczy, których potem będziesz żałować. Pamiętaj, że obelgi mogą głęboko usiąść w jej duszy, a ich usunięcie będzie bardzo trudne. Nie szukaj pocieszenia w innych kobietach – to niski czyn. Tylko twoja żona jest ci najbliższą!

Na świecie jest wiele niezależnych i wspaniałych mężczyzn, ale żaden z nich nie równa się twojemu ojcu i tobie! Największą radością dla każdego mężczyzny jest jego rodzina i dom, w którym panuje pokój i zgodna atmosfera.

Buduj swoje szczęście z rozwagą. Ale nigdy nie zapominaj o swoich rodzicach. My cię kochamy! Życzę ci wszystkiego najlepszego, twoja Matka”.

Łzy napłynęły Kamila do oczu. Był bardzo szczęśliwy, że ma tak wspaniałą mamę. Dziś radość podwoiła się, bo teraz przy nim będzie ta, dla której jest gotów zrobić wszystko na świecie!