Bogaty człowiek zmusił swojego syna do życia w ubóstwie. Zobaczcie, co z tego wynikło!

Ta historia opowiada o jednym bogatym mężczyźnie i jego synu, o tym, jak otworzyli swoje oczy i zaczęli patrzeć na świat zupełnie innymi oczami.

Pewnego dnia bogaty człowiek zabrał swojego syna w podróż do kraju. Chciał mu pokazać, co to znaczy być biednym i jak w ogóle żyją biedni ludzie. Znaleźli jedną bardzo ubogą rodzinę i spędzili z nimi kilka dni. Po powrocie ojciec zadał synowi jedno pytanie:

– Czy podobała ci się ta podróż?

– To było niesamowite!

– Teraz wiesz, jak żyją biedni ludzie?

– Tak, tato…

– Więc co zrozumiałeś z tej podróży?

– Mamy jednego psa, a ja dowiedziałem się, że oni mają czworo. Nasz basen kończy się w środku ogrodu, a u nich jest nieskończony strumień. Ustawiliśmy lampki w ogrodzie, a oni mają gwiazdy migoczące nocami. Mamy tylko podwórko z przodu, a cały horyzont należy do nich. Mamy mały kawałek ziemi, a dla nich to pastwiska poza naszym polem widzenia. Mamy służących, a oni sami służą innym… My kupujemy jedzenie, a oni je uprawiają. Mamy ściany wokół działki, a oni mają przyjaciół, którzy ich bronią. To wszystko pokazało mi, jak naprawdę jesteśmy biedni!

Ta historia jest przypomnieniem o cenniejszych rzeczach w życiu… Oznacza to, że patrzymy na życie z materialnej perspektywy i nie dostrzegamy wszystkiego ważnego, omijamy nasze nieznane wartości. Wszystko zależy od naszej perspektywy.

Powinniśmy być wdzięczni za to, co posiadamy, i nigdy nie zazdrościć. Im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej. To jest najważniejsze w życiu!