Co zrobić? Moja mama w podeszłym wieku chce wyjść za mąż

Nigdy bym się nie spodziewała, że kiedyś stanę przed takim pytaniem. Mamą jest już siedemdziesiąt trzy lata i pragnie wyjść za mąż. Tak, w tak zaawansowanym wieku, kiedy miała już trzy małżeństwa, nadal marzy o kolejnym związku.

Mieszkaliśmy z mamą razem i mieliśmy dobre relacje przez całe moje życie. Mojego ojca niestety nie ma już od czasu, gdy byłam bardzo małą dziewczynką, a mama dwukrotnie próbowała ponownie stworzyć rodzinę z innymi mężczyznami.

Nigdy nie miałam nic przeciwko temu, by mama znalazła szczęście w małżeństwie, przecież jako kobieta rozumiem jej potrzeby. Ale w tym przypadku nie jestem pewna – po co jej to?!

Mama chodzi na zajęcia taneczne ze swoimi przyjaciółkami i tam poznała mężczyznę, który jest od niej kilka lat młodszy. Wydaje mi się typowym kobieciarzem. Przecież w jej wieku nie ma on nic, nawet własnego mieszkania. Wcześniej mieszkał u swoich dzieci, które nie wiedziały, co z nim zrobić. Bardzo się martwię o mamę – jak mogę być pewna, że ich związek jest poważny, a nie jakąś starczą grą na pieniądze?

Próbowałam już nie raz przekonać mamę, aby przeprowadziła się i zamieszkała ze mną, ale ciągle się nie zgadza. Co robić?!