“Jak nie czuć się obrażoną?”: Dziewczyna opowiedziała, że jej mąż co tydzień nocuje u matki

Co sądzisz, czy można usprawiedliwić takie zachowanie? I jak właściwie reagować w takiej sytuacji?

Zachowanie naszych partnerów nie zawsze jest nam zrozumiałe i przyjemne. Możemy odczuwać dyskomfort i wyrażać złość, co niestety rzadko prowadzi do dobrych rezultatów.

Dziewczyna skarży się na męża z powodu jego cotygodniowych noclegów u matki. A publiczność, po zapoznaniu się z tą historią, jednogłośnie zareagowała.

Regularne ucieczki od rodziny

Według relacji dziewczyny, jej mąż ma wygodną możliwość nocowania nie w domu, a u swojej matki, która mieszka niedaleko ich rodziny. Ostatnio zaczął regularnie zatrzymywać się tam wieczorami, wracając do domu dopiero następnego dnia.

Jak przyznaje dziewczyna, ta sytuacja bardzo ją irytuje. Czuje się dosłownie porzucona z dzieckiem.

Dodatkowo zaznaczyła, że nikt z jej znajomych i przyjaciół nie mieszka w pobliżu, a wszelkie możliwe kontakty w rzeczywistym życiu są obecnie wykluczone z powodu koronawirusa.

Trudność podejścia do problemu

Dziewczyna zaznacza, że chce dać mężowi wolność i nie kontrolować go, ale nadal uważa tego rodzaju ucieczki z domu za nietypowe.

Mąż mówi o pragnieniu spędzenia czasu sam na sam, jednak według żony, te próby izolacji od rodziny raczej szkodzą ich małżeństwu.

Gorące wsparcie

Ludzie z zewnątrz głównie poparli stanowisko dziewczyny. Wielu podejrzewało egoizm męża, który doszedł do śmieszności.

Większość zgodziła się z tezą o konieczności czasem być samemu. To bardzo ważne momenty, zwłaszcza dla osób w związkach, które muszą wydostać się z codziennej rutyny. Pytanie tylko, w jaki sposób to jest zorganizowane.

W tym przypadku regularne ucieczki od rodziny co tydzień z pewnością budzą zdziwienie. Dorosły mężczyzna, mający żonę i małe dziecko w domu, nie ma po prostu prawa opuszczać rodziny tak często.

Jednak pojawiły się także inne wyjaśnienia dziwnego zachowania męża. Niektórzy ludzie wyrazili wątpliwości co do samej historii z nocowaniem u matki. Ich zdaniem, miejsce pobytu męża w nocy najprawdopodobniej nie ma nic wspólnego z jego matką.

Poszukiwanie rozwiązania

Każdy z nas czasem potrzebuje odpoczynku od najbliższych. Ale jeśli ten odpoczynek staje się zbyt częsty i przedłużony, warto zastanowić się nad źródłami naszego zmęczenia. Czy naprawdę ludzie, od których tak często uciekamy, są tymi, z którymi chcemy być przez całe życie? I ci, którzy mimochodem znaleźli się w miejscu tej dziewczyny, również powinni się nad tym zastanowić.