Jeśli zdecydowałaś się odejść – idź, nie oglądając się”: 8 bezcennych przykazań dla każdej kobiety

Dla was, drogie kobiety, przygotowaliśmy 8 bezcennych przykazań. Nauczcie się tych zasad na pamięć, ponieważ mogą wam one wielokrotnie pomóc w życiu.

I. Jeśli zdecydowałaś się odejść, idź tylko raz… A idąc, nie oglądaj się.

II. Nie narzucaj się. Zawsze powinno cię być zbyt mało.

Twórz swoją wartość, tworząc deficyt samej siebie. W tragedii “Tyberiusz” jest takie zdanie: ‘Briller par son absence’. Z francuskiego: ‘Błyszczeć swoją nieobecnością’. Moim zdaniem, genialne!

III. Twoje tajemnice nie są dla wszystkich. Mniej mów o swoich planach. W ogóle nie otwieraj się zbytnio. Zbyt duża szczerość jest zbędna. Prywatność powinna należeć tylko do ciebie. Dla innych – tylko to, co uważasz za konieczne do pokazania.

IV. Naucz się stawiać granice. Pamiętaj – jesteś powodem i skutkiem. Istnieje to, czego nie powinnaś sobie pozwalać wobec siebie pod żadnym pozorem. Poniżanie samej siebie i pozwalanie się poniżać; zgadzanie się, jeśli nie chcesz; wybaczanie zdrady, usprawiedliwianie swoich działań; błaganie; przymilanie się o miłość; pozwalanie, aby cię obrażano i sprawiające ci ból; niszczenie i wykorzystywanie twoich uczuć – powiedz temu zdecydowane “nie”.

V. To, co inni myślą o tobie, nie powinno cię martwić,

  • świadomość własnej wartości, miłość do siebie, pragnienie twojego własnego serca i własny komfort psychiczny – na pierwszym miejscu. Wszystko inne może płonąć niebieskim płomieniem.

VI. Nie zabraniaj sobie niczego. Siła twoich pragnień jest nieograniczona. Wyobraź sobie życie, jakiego pragniesz. Pomyśl o tym, co zrobiłaś, aby to osiągnąć. Każdy twój krok, każde twoje działanie zbliża cię do tego albo odgradza od tego. Musisz jasno zrozumieć, dlaczego to robisz. Wszystko musi mieć sens.

VII. Programuj siebie na sukces. To, z jakimi myślami pójdziesz do swojego celu (w tym na Nowy Rok), pokaże jakość twojej natury. Kiedy poświęcasz czas myślom malowanym jasnymi barwami, napawa cię pozytywną energią, szczęściem, harmonią i radością; kiedy w ciemnych tonacjach – przyciągasz negatywne doświadczenia. Ty sama budujesz swoją przyszłość. Jesteś twórcą swojego losu. Napój się pozytywem, a zobaczysz, jak zaczynają dziać się cudowne rzeczy w twoim życiu.

VIII. Umiej się odrywać. Bądź wystarczająco silna, aby wybaczyć wszystkim, którzy sprawili ci ból. To nie oznacza, że zapomniałaś, co z tobą zrobili. To oznacza, że już cię to nie martwi. Lekcja została przyswojona, a wnioski wyciągnięte. Jesteś wolna i możesz iść naprzód, oddalając się od nich i całego brudu, który noszą w sobie.

Jeśli kochasz i szanujesz siebie, jesteś potężna. Koktajl z dumy, mądrości, umiejętności cieszenia się życiem i sobą oszałamia w szczególny sposób, dodając pikantności każdemu nowemu dniu. Jeśli jeszcze nie smakowałaś tego słodkiego smaku, nadszedł czas, aby wszystko zmienić…