Ojciec pojawił się w moim życiu dopiero wtedy, gdy stałam się finansowo zabezpieczona.

Mój ojciec opuścił rodzinę, gdy miałam rok. Żyłam z mamą i babcią. Tata nigdy się nie pojawiał, nie interesował się moim życiem. W naszej klasie nie miałam ojca, więc zawsze słyszałam szyderstwa w moją stronę.

Później dostałam się na studia. Mama i babcia były dumne z moich osiągnięć. Tata się nie pojawił. Od dziecka czekałam na niego, myślałam, że napisze lub zadzwoni.

Gdy kończyłam studia, chciałam zaprosić ojca na moją uroczystość. Znalezienie jego numeru nie sprawiło trudności.

– Dzień dobry, czy to Andrzej? Tu Anna, córka Marii.

– Jaka Maria? Jaka córka? Nie dzwoń tu – odpowiedział mój ojciec.

Byłam w szoku. Jak można było postąpić tak? Naprawdę mnie nie pamięta?

– Słonko, nie płacz. Nie potrzebny ci, – uspokajała mnie babcia.

– Wybrał swoją drogę, zaakceptuj to – mówiła zawsze mama.

Po ukończeniu studiów znalazłam dobrą pracę i zaczęłam żyć osobno, wynajmując mieszkanie. Wkrótce okazało się, że babcia choruje. Wszystkie rodzinne pieniądze szły na leczenie. Musiałam wrócić i pomagać mamie opiekować się babcią. Ze względu na to, że często byłam w domu, przeniesiono mnie na zdalną pracę.

W ciągu dnia pracowałam i zajmowałam się babcią, a w nocy uczyłam się programowania. Mama często znikała w pracy. Pracowała jako pielęgniarka w miejscowym szpitalu i często brała nocne zmiany, aby zarobić więcej.

Wkrótce babci przeprowadzono operację i miała szansę. Walczyła o życie każdego dnia. Pieniądze były potrzebne jeszcze bardziej: na dobre jedzenie, drogie leki i inne rzeczy.

Jednak moje nocne nauki nie poszły na marne: zaczęłam pracować jako programistka z zagranicznymi specjalistami IT. Moje dochody znacznie wzrosły, i mogliśmy pozwolić sobie na opłacenie babci całej rehabilitacji i dalszego leczenia w prywatnych szpitalach z komfortowymi warunkami.

Kontynuowałam pracę nad programami, jednocześnie wymyślając własne. I oto moje marzenie się spełniło. Mój program zdobył wiele pozytywnych recenzji. Moje życie diametralnie się zmieniło. Już dobrze zarabiałam, a po wydaniu własnej aplikacji zaczęłam zarabiać jeszcze więcej.

Zainspirowana swoim sukcesem, zaczęłam projektować komputerowe gry. Napisanie kilku gier, które trafiły na listy bestsellerów, pozwoliło mi zarabiać naprawdę dobrze. Mama i babcia były ze mnie dumne. Podarowałam im działkę, zrobiłam remont w mieszkaniu. O ojcu już zapomniałam. Bez niego sobie poradziliśmy.

W pewnym momencie poznałam mojego przyszłego męża. Miał swój sklep z elektroniką, także zajmował się programowaniem, więc bardzo szybko się dogadaliśmy i niedługo potem wzięliśmy ślub.

Mama płakała ze szczęścia podczas całego święta, a babcia przechwalała się:

– Jaka moja wnuczka piękna, jaka moja Słoneczko bystra.

Gdy byłam w szóstym miesiącu ciąży, ojciec niespodziewanie się odnalazł:

– Cześć, Anna, pamiętasz mnie?

– Kim jesteś? – zapytałam ostrożnie.

– A ja twój tato – odpowiedział mężczyzna.

– Tata? Andrzej?

– No, jaki Andrzej? Tata – powiedział mężczyzna i dodał – a to twoje mieszkanie?

– Tak, moje.

– Jak dobrze żyjesz. A ja już stary, słaby, ciężko pracować…

– Co ty chcesz? – przerwałam mu. Nie mogłam go nazwać tatą.

– Jestem twoim ojcem, i musisz mi pomagać.

Gorzko się uśmiechnęłam:

– Gdzie był mój tata siedem lat temu, kiedy go wzywałam na studniówkę? Gdzie był mój tata, kiedy cała klasa śmiała się ze mnie, bo nie miałam ojca?

– Niewdzięcznica! Gdyby nie ja, ciebie by w ogóle nie było! – krzyknął mężczyzna.

Na ten krzyk przyszedł mój mąż, “ojciec” odszedł. Już nas więcej nie zawracał.

Urodził mi się syn. Mama i babcia przeprowadziły się do nas, aby pomóc przy dziecku. Mój mąż dba o syna, stara się jak najlepiej, aby zapewnić dziecku godną przyszłość. Jestem pewna, że dokonałam właściwego wyboru, a syn będzie miał kochającego ojca, którego mi tak bardzo brakowało w dzieciństwie.