Zaręczona była zadowolona z otrzymania propozycji od swojego chłopaka, ale niestety okazało się, że to był “genialny” sposób na zerwanie z nią

Dziewczyna, która dostała oświadczyny od swojego narzeczonego, była nieco zasmucona wyborem pierścionka zaręczynowego, którym chłopak się przed nią uklęknął. Zdecydowała się wyrazić swoje obawy na mediach społecznościowych. W odpowiedzi komentatorzy sugerowali, że powinna otwarcie porozmawiać z partnerem, ale niestety to nie przyniosło zamierzonego efektu. Okazało się, że chłopak wymyślił sprytny plan, aby pozbyć się dziewczyny, a nawet konspiratorom przychodziłoby trudno go zazdrościć.

Dziewczyna podzieliła się historią swojego związku z chłopakiem, chcąc rozwikłać trudną sytuację, z którą musiała się zmierzyć przed planowanym ślubem. Uroczystość była zagrożona ze względu na nietypowy wybór pierścionka zaręczynowego, którym partner obdarował ją.

“Mój narzeczony dobrze zarabia, i choć ja jeszcze nie zarabiam tyle samo, to nie jestem głodna. On nie oszczędza na drogich zegarkach i czasem nie może zdecydować, który z nich nosić do pracy. On naprawdę jest zamożny i nie wstydzi się wydawać pieniędzy na ważne rzeczy” – wyjaśniła kobieta.

Autorka posta dodała, że są otwarci względem siebie w kwestiach finansowych, więc była przekonana, że jej ukochany nie wpadł w długi i nie ma problemów z pieniędzmi. To właśnie stało się problemem, gdy jej chłopak oświadczył się.

Dziewczyna spodziewała się, że pierścionek zaręczynowy będzie drogi i luksusowy.

“Podarował mi pierścionek za 150 dolarów (około 4000 hrywien). Nie jest brzydki, ale nie wygląda jak pierścionek zaręczynowy. Kamień (wątpię, czy to diament) jest dosyć mały. To nie jest rodziny klejnot. Zrozumcie mnie dobrze, kiedy ktoś się oświadcza, wszyscy chcą zobaczyć jego pierścionek, to bardzo fajny i miły czas”.

Kiedy autorka chwaliła się swoim pierścionkiem przed przyjaciółmi, ich reakcja nie była taka, jakiej oczekiwała.

“Wszystkim nagle stawało się niedobrze, udawali, że im się podoba, a mnie trzeba było zmieniać temat, żeby nie słuchać kłamstw. Nie oczekiwałam pierścionka wartego trzech miesięcy zarobku, ale miałam zamiar nosić go przez dziesięciolecia, to był niby “symbol” jego miłości… Czy mam rację?”.

W komentarzach pod postem ludzie zapewniali dziewczynę, że jej uczucia są całkowicie uzasadnione, i sugerowali bezpośrednią rozmowę z jej chłopakiem. “On cię zrozumie” – pisali.

“Masz absolutnie rację, po prostu spokojnie porozmawiaj z nim i wytłumacz, że będziesz nosić ten pierścionek przez całe życie. My z narzeczonym natychmiast omówiliśmy tę kwestię”.

Jednak kiedy autorka postanowiła wykorzystać radę ludzi, sytuacja niespodziewanie się skomplikowała.

“Usiedliśmy, żeby porozmawiać, i zanim zdążyłam skończyć, zaczął wrzeszczeć: «W końcu!», jakby właśnie mnie przechytrzył. Innymi słowy, kupił zwykły pierścionek u jubilera z kiepskimi opiniami, żeby, kiedy poczułbym się źle z powodu biżuterii, mógł mnie zostawić, twierdząc, że mi zależy tylko na pieniądzach. Potem dowiedziałam się, że od dłuższego czasu prowadził romans, ale żeby nie czuć się winnym, chciał dać sobie pretekst do zerwania ze mną. Już wcześniej zauważyłam, że zmienił się, ale myślałam, że to stres związany z pracą”.

Autorka posta dodała, że natychmiast zebrała swoje rzeczy i przeprowadziła się do matki, ale wciąż nie może ogarnąć się po tym, co się stało.