Nie wchodź w małżeństwo, dopóki nie postawisz swojemu partnerowi tych 11 pytań!

Niektóre rady dotyczące związków obejmują zadawanie pytań, które odzwierciedlają wewnętrzną głębię osobowości i psychologię twojego partnera, zanim nawet pomyślisz o małżeństwie. Oto jedenaście pytań, które możesz zadać swojej drugiej połówce, która ma stać się twoim towarzyszem życia:

 1. Dlaczego mnie kochasz? – To pytanie, które zakochani zadawali sobie od samego początku, ale faktycznie dostarcza informacji na temat ich psychologicznych i społecznych potrzeb w związku. Jeśli skupiasz się na tym, co masz albo co możesz dostarczyć materialnie w małżeństwie, możesz być zmuszony szukać prawdziwych uczuć gdzie indziej.
 2. Jakie są twoje cele, i czy jesteś gotowy je dostosować do związku? – To pytanie może pokazać, jakie priorytety mają związki w ogólnym planie życia. Jeśli ktoś bardziej nadaje się do osiągnięcia życiowych celów i oczekuje, że dokonasz wszelkich dostosowań, może to być niekorzystny sygnał dla małżeństwa.
 3. Czy potrafisz iść na kompromisy? – Kompromis to podstawa udanego małżeństwa. Osoba, która wykazuje skłonność do myślenia „to moja droga”, nie jest dobrym kandydatem do negocjacji i kompromisów, które są niezbędne w małżeństwie.
 4. Jaki jest twój związek z rodziną? – Problemy w relacjach z rodziną mogą wskazywać na problemy, które mogą wpłynąć na małżeństwo. Podobnie ktoś zbyt blisko związany ze swoją rodziną może być tak skomplikowany, że małżeństwo nie może być na pierwszym miejscu. Terapia rodzinna może pomóc rozwiązać te problemy.
 5. Dlaczego chcesz spędzić ze mną całe życie? – Ta odpowiedź może powiedzieć ci o oczekiwaniach twojego partnera i czy potrzebna jest terapia partnerska do stworzenia zdrowszych oczekiwań co do twojej roli w małżeństwie.
 6. Czy potrafisz utrzymać romantyzm przy życiu? – Ktoś, kto rozumie wartość zachowania romansu, będzie aktywnie pracować nad ożywieniem relacji z biegiem czasu.
 7. Jak dużo i jak często rozmawiasz z innymi o związku? – Na początku związku jest normalne dzielenie się przeżyciami z przyjaciółmi i rodziną. Małżeństwo to jednak zmienia. Dlatego ważne jest zrozumienie, czy będzie uważane za zdradę, jeśli żona opowie o intymnych problemach swojej przyjaciółce, lub jeśli mąż prosi o porady od matki.

Na te pytania nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Ale im bardziej zgadzają się twoje, tym łatwiej będzie wam razem.

 1. Jakie masz umiejętności wychowawcze? – Jeśli planujesz mieć dzieci, wcześniejsze doświadczenie rodzinne twojego partnera może znacząco wpłynąć na jego zdolność bycia rodzicem.
 2. Czy jesteś gotowy podjąć zobowiązanie do wspólnego rozwoju, a nie ode mnie? – Ta odpowiedź może powiedzieć ci, czy osoba rozumie naturę bliskich związków i stałej uwagi, jakiej one wymagają.
 3. Czy będziecie nadal rosnąć w związku? – Osoba, która nadal będzie miała hobby i zainteresowania niezwiązane z małżeństwem, będzie bardziej interesującym i niezależnym partnerem.
 4. Jeśli umrę, czy będziesz szanować moją pamięć na zawsze? – Osoba, która nadal będzie traktować te relacje jako cenny doświadczenie, a nie zamknie księgę, prawdopodobnie poświęci ci większość swojego czasu.

Znalezienie właściwej osoby do zawarcia małżeństwa jest istotne. Jeśli popełnisz błąd, biorąc ślub z niewłaściwą osobą, może to mieć bardzo negatywne konsekwencje.