Dopiero gdy skończyłem 60 lat, zrozumiałem, że o tych 6 rzeczach nawet najbliższym osobom nie należy mówić

Te proste zasady pomogą zachować równowagę życiową i energię, uczynią bardziej odpornymi w sytuacjach konfliktowych. Ale co najważniejsze, nie pozwolą stracić godności i szacunku.

Relacje

O swoich stosunkach z ukochaną osobą lepiej w ogóle nie mówić. Drobne kłótnie zdarzają się wszystkim i nie ma potrzeby, aby inni o tym wiedzieli. Burza dyskusji wśród znajomych jest nieunikniona. Interwencje osób trzecich mogą nasilić konflikt.

Ocena

Jeśli ktoś ocenia czyjeś działania lub życie, niezauważalnie traci swoją energię, gromadzi negatywność, a wszystko to ostatecznie wróci do jego rodziny. Aby chronić swoją przestrzeń osobistą, lepiej nie marnować energii na dyskusje o życiu innych, a zająć się poprawą sytuacji w swojej rodzinie.

Finanse

Ta sfera życia lubi ciszę. O swoich dochodach, nagłych zyskach, premiach czy spadkach można opowiedzieć bliskim bez szczegółów, innym znajomym w ogóle nie trzeba o tym mówić.

Trudności

Ze swoimi trudnościami w życiu lepiej radzić sobie samemu. To osobista lub rodzinna sprawa. Bez względu na to, jak idą sprawy, nie należy wymagać od bliskich i przyjaciół ciągłej pomocy, współczucia. To wygląda na słabość i bezsilność.

Cudzy sekret

Jeśli ktoś okazał zaufanie i podzielił się osobistymi przeżyciami, uczuciami, wydarzeniami, należy koniecznie zachować sekret. W przeciwnym razie nikt nigdy więcej nie zaufa. Potem zdobycie zaufania osoby będzie niezwykle trudne.

Szczęście

O swojej harmonii w rodzinie, z ukochaną osobą itp. nie trzeba krzyczeć na każdym rogu. Zawsze znajdzie się mniej szczęśliwa przyjaciółka, która będzie zazdrościć lub posprzecza zakochanych. Swoje szczęście należy chronić przed zazdrosnymi oczami.