Jak zrozumieć, że przyjaciel wcale nie jest twoim przyjacielem

Jeśli przyjaciel nagle się odwraca, jak śpiewa się w znanej piosence. Ale w rzeczywistości “nagle” w odniesieniu do przyjaźni nie istnieje. Może to, co uważałeś za przyjaźń, nigdy nią nie było…

Brak wsparcia w trudnych chwilach Prawdziwy przyjaciel stoi po twojej stronie w trudnych czasach. Jeśli twój przyjaciel unika cię, gdy jest ci trudno, może to być oznaką fałszu.

Ukryte motywy Jeśli masz podejrzenia, że twój przyjaciel przyjaźni się z tobą tylko ze względu na korzyść lub własne interesy, może to być znak fałszu.

Brak wzajemności w wysiłkach Jeśli stale wkładasz wysiłek w utrzymanie relacji, a twój przyjaciel tego nie docenia i nie odpowiada wzajemnością, może to być oznaką braku równowagi.

Poczucie samotności w obecności przyjaciela Jeśli mimo waszej komunikacji stale czujesz się samotny lub niedoceniany, może to być znak, że przyjaźń nie jest szczera.

Brak zaufania Wzajemne zaufanie odgrywa ważną rolę w przyjaźni. Jeśli twój przyjaciel nie ufa ci lub nie czujesz, że możesz na nim polegać, może to być oznaką problemu.

Sekretność i tajemnicze działania Jeśli twój przyjaciel stale coś przed tobą ukrywa lub zachowuje się tajemniczo, może to wzbudzać wątpliwości co do szczerości relacji.

Stała krytyka i wyrzuty Jeśli twój przyjaciel stale cię krytykuje, robi ci wyrzuty lub negatywnie reaguje na twoje sukcesy, może to być oznaką toksyczności w relacjach.

Ignorowanie twoich potrzeb Jeśli twój przyjaciel stale ignoruje twoje uczucia, potrzeby i zainteresowania, może to być oznaką egocentryzmu.

Brak radości z twoich sukcesów Prawdziwy przyjaciel cieszy się z twoich sukcesów. Jeśli twój przyjaciel nie okazuje radości, a nawet reaguje negatywnie na twoje osiągnięcia, może to być niepokojącym znakiem.