Mama i tata oglądali telewizję, kiedy nagle mama powiedziała: “Jestem zmęczona, już późno, pójdę spać”

Poukładała wszystkie rzeczy i postanowiła przyszyć guzik do koszuli. Posprzątała w pokoju dziecięcym wszystkie zabawki, wytrzeła mokre naczynia, podładowała telefon. Podlała kwiaty na balkonie, umyła filiżanki, powiesiła czyste ręczniki w łazience. Westchnęła cicho i skierowała się do sypialni. Na kilka sekund zamarła, bo pisała wiadomość do nauczycielki, położyła dzieciom kieszonkowe do plecaka, odłożyła na miejsce książkę. Wzięła prysznic, wykonała wszystkie zabiegi pielęgnacyjne i umyła zęby.

– A dlaczego jeszcze nie kładziesz się spać? – krzyknął tata z innego pokoju.

– Już idę – odpowiedziała mama.

Po umyciu zębów przypomniała sobie, że musi nasypać psu karmę. Sprawdziła, czy drzwi wejściowe są zamknięte, wyłączyła światło w korytarzu. Weszła do pokoju dzieci, pocałowała je, zabrała skarpetki i szorty, w których chodziły, wrzuciła je do kosza na brudną bieliznę. Sprawdziła przykład z matematyki, nad którym siedział starszy syn.

Dotarła do sypialni, nastawiła budzik, wyjęła czyste ubrania dla dzieci na następny dzień, wyczyściła ich buty i zapisała sobie kilka ważnych spraw na jutro.

W tym momencie tata krzyknął z salonu: “Idę spać. Chcę spać”. Szybko wstał i poszedł do sypialni, położył się na łóżku. Ogólnie rzecz biorąc, tak dzieje się każdego dnia. Dlaczego kobiety żyją dłużej niż mężczyźni? Ponieważ nie mogą spokojnie odejść: zawsze mają mnóstwo spraw.

I rzeczywiście, bez zastanowienia poszedł do sypialni. Ogólnie rzecz biorąc, nic nadzwyczajnego. Dlaczego kobiety żyją dłużej? Ponieważ nie mogą odejść wcześniej: mają zbyt wiele spraw…”.

Samantha Villar i Sara Brun (z książki “Jak żyć, gdy wszystko na tobie”).

A czy zgadzasz się z tym, co zostało napisane?