Mężczyzna, który sprawi, że będziesz naprawdę szczęśliwa

Prawdziwy mężczyzna to taki, który jest spełniony. Pod warunkiem, że jest szczęśliwy w tej spełnieniu, tym bardziej jeśli robi to z wewnętrznej potrzeby, a nie dla udowodnienia komuś. Spełnienie mężczyzny leży w pracy, która przynosi mu satysfakcję i dobrobyt, w rodzinie, za którą odpowiada i którą kocha. Mężczyzna, podobnie jak kobieta, pragnie miłości i dla niego ważne jest, by była ona w jego życiu, by akceptował siebie jako mężczyznę i czerpał z życia przyjemność.

Istnieją znaki, po których można zrozumieć, że mężczyzna jest naprawdę silny duchowo i zdolny uczynić swoją rodzinę szczęśliwą.

  1. Jest samowystarczalny. Nie zależy od swojej kobiety, matki, przyjaciół czy innych. Rozwiązuje zadania stawiane przed sobą i rodziną sam, nie polegając na pomocy innych.

Rada dla matek chłopców: uczcie swoich synów od dzieciństwa, że mężczyzna sam odpowiada za swoje życie i rodzinę, którą stworzył. Chłopiec już w wieku szkolnym powinien polegać tylko na sobie. Dla siebie. Więc puśćcie „smycz” i pozwólcie swoim synom uczyć się bycia niezależnymi.

  1. Akceptuje siebie takim, jakim jest. Nie polega na opinii innych ludzi. Jego czyny i życie są kształtowane przez niego samego. Nie przyjmuje niepotrzebnych rad.

Rada dla matek chłopców: uczcie synów polegania na własnej opinii. Nie porównujcie ich z kimś, nie krytykujcie, nie obniżajcie ich samooceny. Pamiętajcie, jeśli mężczyzna nie kocha i nie akceptuje siebie, nie jest zdolny do kochania innych. I co ważne, im mniej pewny siebie jest mężczyzna, tym więcej pretensji ma do swojej kobiety.

  1. Jest niezależny. Chodzi o szkodliwe nawyki. Do nich można zaliczyć także zależność od matki lub żony.

Rada dla matek chłopców: Skłonność mężczyzny do zależności kształtuje się w dzieciństwie. Najczęściej przez to, że obniżano jego samoocenę, nie wspierano go w przedsięwzięciach i, co najważniejsze, nie ufano i całkowicie kontrolowano. Unikaj tego, a twój chłopiec wyrośnie na prawdziwego mężczyznę.

  1. Nie porównuje się z kimś innym. Chodzi o to, że samowystarczalny, udany mężczyzna przede wszystkim porównuje siebie z sobą, ale z sobą, który był wczoraj. To pozwala mu na ciągły rozwój, na zmianę strategii zarówno w rodzinie, jak i w pracy. To motywuje do jeszcze większego wzrostu, co czyni go i jego otoczenie szczęśliwymi.

Rada dla matek chłopców: taka sama jak w punkcie 2 i 3.

  1. Ceni siebie. Chodzi o tę wartość, gdy mężczyzna nie poniża się i nie biega za kobietą, która go nie szanuje i odrzuca. To niszczy jego osobowość i prowadzi do utraty siebie.

Rada dla matek chłopców: nauczcie swoich synów kochać siebie bezwarunkowo, cenić, dawać im więcej wsparcia, pozwalać wyrażać swoją opinię, we właściwym czasie oddzielajcie ich od siebie.

Podsumowując, można rozwiać częste błędne przekonanie kobiet o prawdziwym mężczyźnie:

„O, gdy on wraca do domu z pracy, uśmiechamy się, udajemy, że jesteśmy szczęśliwi, widząc go. I to jest prawda (bardziej przekonuje samą siebie). Przecież on jest naszym żywicielem, jest zmęczony. Tak, ja też pracuję i robię jeszcze wiele rzeczy w domu, gotuję obiad, sprzątam, karmię wszystkich, ale tak powinno być, prawda?”.

Nie, to nieprawda. I jeśli myślisz podobnie, musisz zastanowić się nad swoimi relacjami.

Prawda jest taka, że istnieją tacy „alfa samcy”, którzy naprawdę żyją w pozycji, ja jestem panem, ja jestem królem, a wszyscy członkowie rodziny moimi poddanymi. On naprawdę wraca do domu ciągle zmęczony, rzuca się na kanapę i ogląda telewizję. I robi to w większości przypadków nie dlatego, że jest zmęczony, ale dlatego, że w swojej rodzinie – znajduje się w roli mężczyzny – łowcy. Kobieta, wybierając takiego mężczyznę, najprawdopodobniej od swojego ojca słyszała takie frazy: „Ja jestem głową rodziny, wszystko na mnie, ja was wychowałem, bez mnie jesteście niczym, i żądam ciszy, kiedy jestem w domu!”.

Prawda jest taka, że tacy „alfa samcy” nie znają innego sposobu samopotwierdzenia, jak ten. Potrzebują manifestacji szacunku dla siebie, ciągłego poszukiwania potwierdzenia siebie jako mężczyzny. Żyje z przekonaniem, że za wszystkie nieszczęścia winni są inni: złośliwa żona, tyran szef, zdrajcy przyjaciele, głupie dzieci itp.

Wniosek: samowystarczalny mężczyzna w domu zachowuje się spokojnie i z radością oddaje swój czas i miłość. Z radością obejmuje swoją żonę, daje miłość i troskę dzieciom i łatwo mówi: „Kocham was!”.