Prawdziwa kobieta nie goni za szczęściem! Ona w ogóle nie goni za niczym…

Każda kobieta ma pełną swobodę w wyrażaniu siebie takiej, jaką jest. Nie powinna podążać za stereotypowymi ramami współczesnej filozofii.

Przeczytałam artykuł młodej psycholog Julii Swiasz „Przykazania prawdziwej kobiety”. Dziś chcę podzielić się z Wami tą informacją.

 1. Nie warto gonić za szczęściem. Gonienie za szczęściem to najgłupszy nawyk, jaki może się pojawić w głowie. Niektóre kobiety przez całe życie mogą szukać szczęścia, a ono znajduje się obok. Ważne, aby trochę się zatrzymać, przemyśleć swoje życie i zrozumieć, co w nim jest dobre. Wielu zdziwi się, ale często są szczęśliwe, po prostu mogą tego nie zauważać.
 2. Dzisiaj jest najważniejsze. Czy może być coś lepszego niż teraźniejszość? Być szczęśliwą tu i teraz, doceniając moment – to najlepsza chwila. Nie ma sensu odkładać ważnych spraw na jutro i czekać na moment, kiedy wszystko się zmieni na lepsze. Takie podejście warto przyjąć za podstawę, a wtedy życie natychmiast się polepszy.
 3. Być kobietą to przywilej. Kobiety uważane są za słabszą płeć, dlatego mężczyźni powinni je kochać i chronić. Ten fakt warto nie tylko zrozumieć, ale poczuć. Swoim pięknem i zachowaniem każda kobieta może kształtować nastrój w relacjach. Na przykład, jeśli kobieta ma dobry humor i jest nastawiona pozytywnie, to otoczenie to odczuwa i przekazuje pozytywne emocje.
 4. Żyje w komfortowym tempie. Współczesny rytm życia ciągle zmusza do pośpiechu, zapominając o podstawowych radościach życia. Ale jak można poczuć chwilę i być szczęśliwym? Warto nauczyć się żyć w tempie, które jest komfortowe. Ludzi można podzielić na kilka grup:
  • ci, którzy ciągle się spieszą
  • ci, którzy już dogonili
  • ci, którzy nigdzie się nie spieszą, żyją tylko teraźniejszością. Własne tempo zawsze daje radość i moralną satysfakcję. Ten fakt warto przyjąć jako prawdę.
 5. Prawdziwa kobieta nie zwraca uwagi na opinię społeczeństwa. Wątpliwe, aby ktoś kwestionował, że społeczeństwo niesie tylko negatyw i różne problemy. Więc jaki sens jest dostosowywać się do społeczeństwa i liczyć na pozytywne chwile? Społeczeństwo lubi potępiać i zarzucać, kiedy pojawiają się błędy. Radosne wydarzenia we współczesnym społeczeństwie są odbierane z wyraźną agresją. Dlatego, aby nauczyć się odczuwać szczęście, warto przestać patrzeć na otoczenie i słuchać je.
 6. Prawdziwa kobieta nie gra w dramat. Najprostszym, co można zrobić, to zacząć narzekać i szukać winnych. W takim rytmie można przeżyć całe świadome życie i niczego nie zmienić na lepsze. Ważne, aby nauczyć się rezygnować z negatywnych myśli i myśleć tylko o pozytywach. A sprawa w tym, że złe myśli zawsze wywołują stres i jawną depresję. W każdej sytuacji można znaleźć plusy, główne – nauczyć się je odkrywać.
 7. Prawdziwa kobieta odnosi się do innych tak, jak chce, by odnoszono się do niej. Dobroć, szacunek, współczucie, zrozumienie, wsparcie i zachęta – to są kluczowe słowa w normalnych relacjach. Wszyscy chcą, aby tak do nich podchodzono. Ale nie możesz tego oczekiwać od innych, jeśli sam nie robisz tego.
 8. Prawdziwa kobieta nigdy nie osądza. Nie wiemy i nie możemy wiedzieć, co się dzieje w życiu innej osoby. Nie mamy pojęcia, przez co przeszli, w jakich warunkach dorastali i jakie problemy musieli pokonać w życiu. Nie osądzaj książki po jej okładce. Poświęć czas, aby przeczytać przynajmniej kilka rozdziałów, zanim zdecydujesz, że książka nie jest warta twojej uwagi.
 9. Prawdziwa kobieta nie rozsiewa plotek. Pomyśl o tym, jak to jest, gdy grupa twoich przyjaciół cały wieczór w barze omawia ciebie, popijając mocne napoje. Czy spodoba ci się to? Cudze życie – to nie twoja sprawa. Czy naprawdę musisz omawiać fakt, że sąsiadka odeszła od męża lub twoja koleżanka ma romans z szefem? Jeśli nie możesz powiedzieć nic miłego, lepiej milcz.
 10. Prawdziwa kobieta nigdy nie wypowiada poniżających słów o wyglądzie innej kobiety. Kobiety lubią moralnie dręczyć swoje rzeczywiste lub hipotetyczne rywalki. „Ona w ogóle nie jest atrakcyjna”. „O Boże! Jak on mógł spotykać się z taką grubą”. Znajome? No właśnie! Nie wolno poniżać innej kobiety tylko dlatego, że masz na to ochotę i dla podniesienia własnej samooceny.

Czy zgadzacie się z tymi zasadami prawdziwej kobiety?