Psycholog: oto 5 pewnych oznak, że twój mąż przestał cię kochać

Dla większości kobiet emocjonalna strona relacji z partnerem jest najważniejsza. Ale niestety, euforia z czasem mija, a łódź miłości rozbija się o codzienne życie rodzinne. Jak więc zrozumieć, że twój mąż przestał cię kochać?

Oznaka nr 1

Denerwuje się bez powodu. Jeśli wcześniej wzruszało go twoje zasypianie podczas melodramatów i uważał twoją kolekcję kaktusów za bardzo uroczą, a teraz przeszkadzają mu nocne dźwięki, a twoim „kolczastym przyjaciołom” wypowiedział wojnę, to czas zastanowić się nad waszym związkiem.

Psychologowie uważają, że jeśli mąż przestał tolerować twoje „wady”, to zdecydowanie oziębł do ciebie. Małżeństwo jest zagrożone!

Oznaka nr 2

Krytyka twojego wyglądu – to poważny znak, że nie czuje do ciebie dawnych uczuć. Kiedyś dodatkowe fałdy na brzuchu nie przeszkadzały mu zauważyć hormonów, a teraz nagle przemieniłaś się w „tłustą świnie”.

Oczywiście można zasiąść na diecie, zrobić liposukcję, ale jeśli pożądanie do ciebie zniknęło, trudno będzie je przywrócić. Ale czy w jego wyglądzie zachodzą widoczne zmiany. Czy mąż kupił karnet na siłownię, odświeżył garderobę, zaczął używać nowych perfum i myje się dwa razy dziennie? Dla kogo się tak stara?

Oznaka nr 3

Kiedyś byłaś mądra, piękna, był z ciebie dumny i chwalił cię przed przyjaciółmi. A teraz krytykuje przy pierwszej lepszej okazji? Co gorsza, pozwala swoim krewnym o tobie dyskutować.

Według psychologów, w ten sposób partner szuka aprobaty u innych w związku ze zmienionym nastawieniem. Jest powód do niepokoju, jeśli pojawiają się koleżanki, które regularnie dzwonią i wysyłają wiadomości, a także jeśli zmieniły się hasła do gadżetów – dlaczego taka tajemnica?

Oznaka nr 4

Brak intymnych relacji to niestety pewny znak, że już nie interesujesz swojego partnera. Być może już znalazł kogoś innego, komu ofiarowuje swoją czułość. W ludzkich instynktach jest wbudowane dotykanie, przytulanie, całowanie ukochanej osoby, nawet przypadkiem. I nikt nie odwołał potrzeb fizjologicznych.

A od osoby, która nam się nie podoba i denerwuje, staramy się trzymać z dala.

Oznaka nr 5

Przestał z tobą rozmawiać, opowiadać o problemach w pracy, dzielić się planami na przyszłość – może po prostu nie ma dla ciebie miejsca w nich.

Jeśli kiedyś długo wybieraliście, dokąd pojechać na wakacje lub jaki film obejrzeć razem w kinie, a teraz on agresywnie reaguje na twoje sugestie wspólnego spędzania czasu i domaga się wolności, to znaczy, że cię znudziła. Zazwyczaj odmawia rozmowy o waszych relacjach, ponieważ nie ma o czym rozmawiać – dla siebie wszystko już rozstrzygnął.