Siostra to coś więcej niż przyjaciółka, jest częścią naszego serca

Jak wspaniale jest mieć siostrę! Z nią istnieje stały, niewidoczny związek, mimo że dzielą nas kilometrowe odległości. Dla mnie siostra to nie tylko rodzina, to coś więcej niż przyjaciółka. Te relacje trudno opisać słowami, bo wykraczają poza granice rodziny.

Na tym świecie jest tylko jedna osoba, która zna mnie lepiej niż matka – moja siostra. Razem z nią przeszłyśmy dzieciństwo, młodość, doświadczałyśmy razem chwil radości, smutku, rywalizacji, miłości, ale i niechęci do dzielenia się drobnostkami, rywalizowałyśmy o miłość rodziców, czasami dochodziło do bójek, które oczywiście kończyły się pojednaniem. Teraz tak zabawnie wspominać to wszystko.

Siostra od dzieciństwa jest po tej samej stronie barykady, niezależnie od relacji z rodzicami, lepiej rozumie sytuację, będąc w tych samych warunkach społecznych. Chociaż między nami były spory, rozumiałyśmy, że razem jesteśmy silne, gdy w życiu pojawiały się trudne sytuacje, stawałyśmy sobie bardzo bliskie.

To więcej niż tylko intymne, biologiczne czy emocjonalne związki. Posiadanie siostry to wielkie szczęście, dlatego pielęgnujcie i chroncie siebie nawzajem.

Często w życiu zdarza się, że siostry kłócą się, przestają ze sobą rozmawiać – nasze życie jest zbyt surowe i w burzy emocji można stracić to, co najcenniejsze. Przez urazy i spory pojawiają się nieporozumienia, które niszczą tak ważne relacje. Mimo to, nadal myślimy o siostrze każdego dnia. Ciekawi nas, jak ona teraz żyje, czy wszystko u niej dobrze.

Siostry mogą nie rozmawiać przez lata, ale ciągle się martwią o siebie. Gdziekolwiek siostra jest, rzuci wszystko, by pomóc, bez względu na to, co było między wami wcześniej.

Telefon, kilka żartów i długie rozmowy o przeszłości – i jakby nie było tych wszystkich kłótni i uraz. Wszystko wraca do normy, jest tak, jak kiedyś. To nie dziwne, bo nawet największa uraza nie może zerwać nici łączącej siostry. Nawet jeśli ta nić jest cienka czy napięta, pozostaje mocna.

Istnieją buntownicze i reakcyjne typy relacji między siostrami, każda z nich ma swój osobisty przestrzeń, prawo do głosu i wyboru czegoś lepszego dla siebie. Inne siostry to ocean spokoju i zrozumienia, to relacje tworzące komfortową atmosferę. Dzięki ich wsparciu możesz poczuć, że zostaniesz wysłuchany i zrozumiany w trudnym czasie.

Bracia i siostry w ogóle nie są podobni do siebie, nie są kopią rodziców i często mają różne cele w życiu i zainteresowania.

W tym tkwi wartość takiego związku. Bo oni doskonale się uzupełniają, czy sami nie zauważyliście, że rodzice rzadko mają dzieci o podobnym charakterze. Znajdują w sobie to, czego im brakuje, i razem tworzą niesamowity symbioz.

Pokrewieństwo między siostrami inspiruje, daje siłę, by iść dalej, kochać siebie i innych wokół. Niestety, czasem zrozumienie tego przychodzi z wiekiem. Niektórzy myślą, że mąż, najlepsza przyjaciółka, partner mogą zastąpić te relacje, ale bardzo się mylą. Oczywiście, możesz zbudować wspaniałe relacje z ukochaną osobą, ale nigdy nie będą one takie jak z siostrą. Nie muszą być gorsze, ale lata mijają, i nikt nie powie ci takiej prawdy jak siostra. Zawsze możesz na niej polegać, bo ona nie będzie cię oszukiwać ani ukrywać prawdy.

Rodzice dają nam życie, wychowują i wpajają miłość. Ale najlepszym prezentem, jaki mogą dać, to brat lub siostra!

Nie pozostawaj w złych relacjach z siostrą, bo na tym świecie nie ma bliższej osoby. Kochajcie się nawzajem, wspierajcie, zapomnijcie o urazach i kłótniach, a zrozumiecie, jakim skarbem dysponujecie!

Jakie macie relacje z siostrą?