U jednej dziewczynki mama wkładała całą swoją siłę i czas w rodzinę. U innej mama była przeciwieństwem, kochała siebie bardziej niż dzieci. Nigdy nie zgadniecie, która dziewczynka wyrosła na szczęśliwszą

Kiedy kobieta będzie szczęśliwa, wtedy jej dzieci, mąż i inni członkowie rodziny będą szczęśliwi. Musi ona być w równowadze, aby mogła dawać swoją miłość. Bliscy ludzie powinni to rozumieć, a jeśli nie – będzie trudno wszystkim. Ta przypowieść pomoże wam przeanalizować swoje działania i uniknąć poważnych błędów.

U jednej dziewczynki mama inwestowała wszystkie swoje siły i pieniądze w dzieci. Kupowała słodycze i modne stroje, zabierała do kin i zoo. Nie miała czasu dla siebie, lekceważyła swoje pragnienia i żyła dla dzieci. Widziała w nich sens życia.

Mama drugiej koleżanki była zupełnym przeciwieństwem.

Zamykała się po pracy w pokoju i cieszyła się “swoim czasem”. Mama słuchała muzyki, oglądała ulubione seriale, malowała się lub robiła fryzury.

“Mama musi odpocząć” – zawsze powtarzała.

Ona też kupowała cukierki, ale dzieliła je po równo – sobie i dzieciom. Przy tym mówiła:

– Dzieci muszą mieć zdrową, sytą i szczęśliwą mamę.

A córka myślała, że mama jej po prostu nie kocha, ponieważ zamiast bawić się z nią w lalki, brała relaksującą kąpiel. Mama koleżanki na pewno ją kochała. Spełniała każdy kaprys córki i nie ograniczała jej uwagi.

Lata mijały. Dziewczyny dorosły.

Mama pierwszej koleżanki bardzo się rozchorowała, stała się leżąca. Mama drugiej koleżanki, oczywiście, postarzała się, ale pozostała tak samo radosna i aktywna. Nie trzeba się nią opiekować, jest niezależną i zdrową kobietą.

Bawi się z wnukami, chodzi na randki, pije kawę z przyjaciółkami i podróżuje po całym świecie.

Ta przypowieść wyraźnie pokazuje różnicę między kobietami, które starają się znaleźć równowagę między sobą a macierzyństwem, a tymi, które dogadzają mężowi i dzieciom kosztem własnego dobrostanu.

Potrzebujemy być zdrowymi dla naszych dzieci, dlatego dbanie o siebie na czas to nie przejaw egoizmu, to przejaw miłości do dziecka, które w przyszłości będzie mogło liczyć na pomoc szczęśliwej, aktywnej matki, a nie wozić jej po lekarzach i ratować życie.

Kochajcie siebie – to najważniejsze, co możecie zrobić dla bezchmurnej przyszłości swoich dzieci!