Wczoraj jeszcze był twój ukochany mąż, a dzisiaj może znaleźć się w ramionach innej kobiety. Dlaczego tak się dzieje?

Życie w małżeństwie bywa nieprzewidywalne. Wczoraj jeszcze kochałeś swojego męża, a dzisiaj może znaleźć się w ramionach innej kobiety. Dlaczego tak się dzieje? Kto jest winny temu, że mężczyźni zdradzają swoje żony? Niektórzy uważają, że mężczyźni opuszczają swoje żony na rzecz młodszych, atrakcyjniejszych kobiet, ale to nie zawsze prawda.

Zdarzają się sytuacje, gdy nikt nie rozumie, dlaczego można zamienić tak uroczą i piękną żonę na kobietę o zwyczajnym wyglądzie. W rzeczywistości mężczyźni czasem po prostu próbują wprowadzić zmiany w swoim życiu. Nowa miłość jest mniej skomplikowana niż długotrwały związek małżeński. Młodsza kobieta nie będzie stawiała wymagań, nie będzie obwiniała ani nie będzie podkreślała wad.

Kiedy w związku gromadzi się zbyt wiele pretensji, kłótni i niezadowolenia, partnerzy starają się po prostu jak najszybciej zapomnieć o tych problemach. Jeśli w większości przypadków kobiety całkowicie oddają się pracy i starają się poświęcić więcej czasu dzieciom, to mężczyźni często kierują swoją uwagę ku innym kobietom.

Nikt nie zaprzeczy, że z kochanką wszystko jest prostsze – związki na początku są pełne romantyzmu, pozbawione rutyny. Kto by się temu sprzeciwił?

Niedawno moja przyjaciółka doświadczyła bardzo przykrego zdarzenia. Nie utrzymujemy z nią zbyt częstego kontaktu, każdy z nas ma swoje życie rodzinne, ale staraliśmy się pozostawać w kontakcie. Nie chcę nikogo potępiać, ale jej postępek mocno mnie zaskoczył. Może jej historia coś nas wszystkich nauczy.

Była zamężna z mężem już ponad dziesięć lat, na początku ich miłość była ogromna, ale po urodzeniu dzieci coś zaczęło zanikać, przynajmniej tak opowiadała. Przy tym mąż praktycznie nie brał udziału w wychowaniu dzieci.

Ma synów w wieku 7, 3 i 1,5 roku. Zrozumiałe, że przez cały dzień ma mnóstwo obowiązków, nikt jej nie pomaga, więc praktycznie nie ma czasu na siebie. Niedawno dowiedziała się, że mąż od dawna utrzymuje romans z koleżanką. Nie jestem pewna, czy potrafiłabym wybaczyć mężowi taką zdradę, ale ona nie chciała czekać na zemstę.

Przyjaciółka zebrała swoje rzeczy i poleciała do matki do Egiptu, która mieszka tam od kilku lat. Męża zostawiła z dziećmi: “Przez te 7 lat od urodzenia dzieci po prostu oszalałam, potrzebuję odpoczynku, to są też jego dzieci, niech teraz zajmie się wychowaniem”.

Teraz jest tam, a numer telefonu męża ma zablokowany. Rozumiem, że pragnie zemsty, ale ja osobiście bałabym się zostawić dzieci bez opieki.

Czy wy potrafilibyście postąpić tak, jak moja przyjaciółka?