– A co to jeszcze takiego? – zdziwiłam się, gdy zobaczyłam nową koszulę w szafie męża

Mieszkam z moim mężem już 10 lat. Mamy przestronny dom. Teraz jestem na urlopie macierzyńskim, więc cały swój czas spędzam w domu. Dziś postanowiłam zrobić porządek w szafie. Wśród wszystkich męskich rzeczy zobaczyłam nową koszulę. Dobrze pamiętałam, że nie podarowałam jej mężowi. Sasha właśnie pił kawę, więc zdecydowałam się go zapytać: „Skąd masz tę koszulę?”. Milczał, a potem powiedział, że bardzo się spieszy.

Mąż nigdy nie kupował sobie koszul samodzielnie. Zawsze była to moja troska. Taka reakcja męża wywołała we mnie burzę emocji. Cały dzień tylko o tym myślałam.

Moja teściowa już dawno mówiła mi, że powinnam bardziej dbać o siebie. Kupowała mi piękne sukienki i akcesoria. Trzy miesiące temu urodziłam trzecie dziecko. Nasz starszy syn był w wieku nastoletnim, a młodsza córka właśnie poszła do pierwszej klasy. Szczerze mówiąc, byłam naprawdę zmęczona i zawsze brakowało mi czasu dla siebie.

Mój mąż nigdy nie cieszył się nadmierną uwagą kobiet. Zawsze mieliśmy ciepłe relacje. Nigdy nie myślałam, że można by było oczekiwać od niego czegoś złego, na przykład zdrady. Był z tych ludzi, których nazywa się nieprzyjemnym słowem nudziarz. Był skromnym i inteligentnym informatykiem. Miał silny, męski charakter, dobrze odnosił się do dzieci, zawsze starał się wpajać im właściwe wartości życiowe.

Kilka lat temu mój mąż otworzył swój biuro i nasze sprawy poszły w górę. Kupiliśmy własny dom. Aleksander zaczął jeździć elitarnym samochodem. Od tego czasu zaczęły dochodzić do mnie różne plotki. Zawsze ignorowałam to, co słyszałam. Ale zaledwie miesiąc temu, sama zobaczyłam w jego samochodzie młodą dziewczynę.

Nie zauważyła mnie, bo stałam za bujnym krzewem i obserwowałam ją przez liście. Potem zobaczyłam, jak mój mąż wychodzi z obcego bloku. Wieczorem powiedziałam mu, że moja znajoma widziała go z obcą kobietą. Odpowiedział spokojnie, że to prawniczka w sprawach zawodowych. Powtarzałam sobie w myślach, że nawet jeśli coś między nimi jest, to nie jest to poważne i wkrótce wszystko się skończy.

A dziś w jego szafie pojawiła się nowa koszula. Co mam robić? Nie chciałam już milczeć. Po powrocie z pracy znów poruszyłam ten temat. Przyznał mi, że od dawna kocha inną kobietę. Ponieważ niedawno mieliśmy dziecko, zapytałam: „Jak długo to wszystko trwa?”

Odpowiedź mnie zaszokowała. Ich romans trwa już trzy lata. I to nie wszystko. Urodziła mu dziecko. Powiedział, że odchodzi, ale dzieciom zawsze będzie finansowo pomagał.

Nie wiem, co robić w takiej sytuacji. Mój mąż już wszystko dla siebie zdecydował, nie da się go zatrzymać. Ale jak teraz będę żyć z trójką dzieci? Po prostu nie będę miała czasu ułożyć sobie życia!

Tak oto, w jednej chwili najbliższa osoba staje się dla ciebie obcą.