Co robić, jeśli naprawdę ktoś was nie kocha

Łatwo zacząć wątpić w swoją własną wartość, gdy ktoś daje do zrozumienia, że jest niewystarczająco zakochany w was. Nie można powiedzieć, że to wina wyłącznie wasza lub wyłącznie tej osoby. To zależy zarówno od was, jak i od niej. To dlatego, że ta osoba i jej sytuacja życiowa nie pasują do waszej sytuacji.

Czasem najbardziej tragiczne rzeczy w naszym życiu często poprzedzają najpiękniejsze. Wszyscy jesteśmy twórcami naszego życia. Prędzej czy później każdy z nas staje przed decyzją, czy kontynuować dalszą drogę, czy też zapaść się w własnych cierpieniach.

Rozumiem, o czym mówię, ponieważ samemu przyszło mi być na samym dnie. Wiem, że pewne problemy mogą nas bardzo szybko zniszczyć. Chcę podzielić się z wami tym, że podczas gdy uczyłem się wydobywać się z mroku smutku, pojawiło się coś tak prawdziwego, że nie mogłem tego zignorować.

Pamiętajcie, jeśli was kochają, to wam to powiedzą. Jeśli komuś na was zależy, ta osoba z pewnością znajdzie sposób, by być obok was. Zauważycie w jej oczach wątpliwości, ponieważ będziecie odczuwać jej próby w końcu się zdecydować.

Miłość to wybór serca. Miłość to absolutnie nie zagadka, którą trzeba rozszyfrować. Ona po prostu jest, nie trzeba jej rozwiązywać jak tajemnicy.

Wiem, że wszyscy ludzie są różni i że dwie identyczne sytuacje nigdy nie występują, dlatego tak trudno jest wyznaczyć dokładną granicę między miłością a romantyzmem. Prawdopodobnie większość z was, czytając ten artykuł, wymyśli wiele powodów, dlaczego osoba, która was kocha, nie może być z wami.

Nie będę was przekonywać o niczym. Czasami możecie się trzymać osoby, która nie kocha was wystarczająco mocno, by być waszym priorytetem. Warto wierzyć, że zasługujemy na ludzi, którzy również chcą być z nami.

Nie powinniśmy utrzymywać się w myślach o braku wzajemnej miłości. Nie trzeba wierzyć, że gdy mamy czarną passę, automatycznie czyni nas to niewartymi i niekochanymi. Aby szybciej pozbyć się takich myśli, chwyciliśmy się powodów, dla których warto nas kochać, dopóki decyzja o odejściu nie zaczyna pochodzić od nas samych, a nie od naszego partnera.

Ale wierzę, że wszystko będzie dobrze. Każdy ma swoje przeznaczenie i swoją drogę. Nie potrzebujecie czyjejś miłości, aby czuć się wyjątkowo. Przede wszystkim musicie pokochać samych siebie. Pozwólcie sobie cieszyć się każdą chwilą.

W trakcie życia to tylko wy decydujecie, w co chcecie wierzyć. To tylko wy macie klucz do szczęścia, śmiało go używajcie!

Czy zgadzasz się z tym, co zostało napisane?