Dziewczyna zobaczyła narzeczonego po raz pierwszy bezpośrednio przed rejestracją małżeństwa. Mężczyzna był wysoki, krzepki, z brodą i wzbudzał strach w młodej piękności

Historia o skromnej kobiecie, która nigdy z nikim się nie kłóciła i nikomu nie przeczyła.

Prawda, Zofia nie miała z kim wchodzić w kłótnie. Matka wyjechała za granicę, gdy dziewczynka była jeszcze mała i zostawiła ją na babcię. Staruszka też szybko zmarła, a wychowanie Zofii wzięła na siebie ciocia.

Celem cioci nie była pomoc dziewczynie, ale świadczenia, które otrzymywała. Zofia nigdy nie sprzeczała się z ciocią i we wszystkim jej posłuszeństwa. Dziewczyna rosła i piękniała z każdym dniem.

Ale ciocia starała się za wszelką cenę poniżyć dziewczynę i zniszczyć jej samoocenę. Bez żadnego powodu powiedziała Zofii, że zamierza wydać ją za mąż za syna sąsiadki, który całe życie mieszkał za granicą. Mężczyzna kazał matce znaleźć dziewczynę, która mu się spodoba. Tak kobiety zdecydowały ożenić dzieci. Ciocia tylko tego pragnęła: jak najszybciej pozbyć się siostrzenicy.

Dziewczyna próbowała sprzeciwić się cioci, ale nic z tego nie wyszło. Ciocia nalegała na swoje.

Zofia zobaczyła narzeczonego po raz pierwszy bezpośrednio przed rejestracją małżeństwa.

Mężczyzna był wysoki, krzepki, z brodą i wzbudzał strach w młodej piękności. Po ceremonii Michał wsadził dziewczynę do samochodu i odwiózł do trzypokojowego mieszkania na obrzeżach miasta. W drodze nie wymienili ze sobą ani słowa.

Przybywszy do domu, Michał od razu udał się do innego pokoju i nawet nie dotknął Zofii.

To dało dziewczynie możliwość uspokojenia się i nieco zaaklimatyzowania się w nowym mieszkaniu. Zofia obudziła się rano, prawda, męża w domu już nie było, a wrócił po godzinie.

Usadził ją w kuchni przy stole i powiedział: “Daję sobie tydzień, żeby cię zdobyć. Jeśli się to nie uda – dam ci rozwód i pomoc na pierwszy czas”.

Od tego momentu otoczył ją uwagą – opowiadał ciekawe historie, śmieszył, interesował się jej pasjami, chodził z nią za rękę, pokazywał miasto, którego nigdy nie widziała. Nie narzucał się, nie domagał się. Dla dziewczyny ten tydzień był najlepszym w jej życiu. Nikt nigdy nie robił jej tylu komplementów i nie poświęcał tyle uwagi.

Para i tak nie złożyła wniosku o rozwód, a z czasem z tak wielkiej miłości urodził się mały chłopiec.