Masz prawo odejść od każdej życiowej historii, która ci się nie podoba

“Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w niewłaściwej historii, odejdź” – Mo Willems

Jeśli nie widzisz siebie w pewnym miejscu, obok pewnych ludzi czy rzeczy, to masz pełne prawo odejść. Nikt nie może zmuszać cię do robienia czegoś, co ci się nie podoba.

Jeśli brakuje ci światła, chcesz więcej jasności, to możesz zmienić swoje miejsce zamieszkania. Nikt nie będzie cię trzymać, żebyś żył w tym miejscu. Możesz zmienić wszystko, bo to tylko w twoich rękach.

Nie zmuszaj się do pracy, która nie sprawia ci przyjemności. Nie musisz robić tego, czego nienawidzisz. Szukaj tego, co cię motywuje, a nie tego, co pozbawia cię chęci do wstawania rano z łóżka.

Nie żyj z kimś, kogo nie kochasz, życie jest zbyt krótkie i skomplikowane, aby spędzić je bez kochającej osoby, która może dać ci szczere emocje.

Nie komunikuj się z ludźmi, którzy cię wykorzystują. Otaczaj się tylko tymi ludźmi, którzy dają miłość, okazują miłość i troskę. Masz prawo czerpać energię, której potrzebujesz w życiu.

Nie obwiniaj się za przeszłość, wszyscy mamy prawo do błędów. Musisz kochać siebie i nie wymagać od siebie zbyt wiele. Masz prawo wybaczać sobie duże i małe błędy, masz prawo być dobrym dla siebie, patrzeć w lustro i podobać się sobie.

Czasami myślimy, że odejście to źle, jakby to oznaczało poddanie się i opuszczenie rąk. Ale czasami odejście to najlepsze, co możesz zrobić dla siebie.

Lepiej odejść, aby spojrzeć na sytuację z innej perspektywy, aby wszystko przeanalizować i zmienić swoje życie na lepsze.

Bądź szczęśliwy…