Nie pozwól nikomu poniżać się! 8 porad, jak nie pozwalać innym wykorzystywać siebie

Trzeba traktować innych dobrze.

Ale nie należy poświęcać własnych interesów. Nie pozwól, aby ktoś cię wykorzystywał. Zwróć uwagę na te 8 porad:

  1. Cenić siebie bardziej.

Inni nie zaczną cię szanować, jeśli sam nie cenisz siebie. Skromność i cierpliwość nie są równoznaczne z posłuszeństwem. Należy umieć odmawiać tym osobom, które przynoszą niekorzyści w twoim życiu.

  1. Nie porównuj się z innymi.

Nigdy nie porównuj się z innymi. Każdy ma swoje życie, wartości, zasoby i zalety. W ten sposób tylko obniżysz swoją samoocenę. Z czasem będziesz czuć się nienormalnie.

  1. Zajmij się swoimi pragnieniami.

Musisz wiedzieć, czego pragniesz od życia. To pomoże ci jasno określać granice w komunikacji z innymi. To pomoże ci dokonać właściwego wyboru w przyszłości.

  1. Naucz się mówić „nie”.

Aby ludzie nie przekraczali granic, mów wyraźne „nie” i argumentuj swoją pozycję. Jeśli nie chcesz robić przysługi innym, nie musisz tego robić. Nie działaj wbrew swojej woli.

  1. Bądź egoistą.

Aby nie ulegać wpływom innych, potrzebny jest zdrowy egoizm. Zajmuj się ulubioną rzeczą i spędzaj czas na własną korzyść. Wtedy staniesz się niezależną osobowością, która przyniesie korzyść społeczeństwu.

  1. Nie martw się, co pomyślą o tobie inni. Żyj własnym życiem, masz tylko jedno. Nikt nie wie, co jest dla ciebie lepsze. Słuchaj bliskiego otoczenia, ale postępuj tak, jak uważasz za stosowne.
  2. Mów o swoich uczuciach. Nie ukrywaj swoich uczuć. Jeśli nie radzisz sobie z obciążeniem pracą, powiedz o tym przełożonemu. Nikt nie może wiedzieć, co masz na sercu, dopóki o tym nie powiesz.

Pamiętaj: nikt nie zatroszczy się o ciebie lepiej niż ty sam!