Pewnego razu zapytałam babcię, dlaczego codziennie prasuje robocze spodnie dziadka: jej odpowiedź zapamiętałam na całe życie.

Zauważyłam, że babcia codziennie prasuje spodnie dziadka. Tymczasem dziadek zajmuje się rolnictwem i rzadko pojawia się wśród ludzi. Ciekawość zwyciężyła, i zapytałam babcię, po co codziennie prasuje spodnie swojego męża. Jej odpowiedź zapamiętałam na całe życie.

Babcia codziennie przygotowywała domowy roztwór i poświęcała czas na prasowanie roboczych spodni dziadka. Robiła to, mimo że mąż rzadko wychodził na świat.

Już jako dziecko obserwowałam ten proces i sądziłam, że tak robią wszystkie babcie. Ale okazało się, że to wcale nie tak.

W wieku 13 lat zaczęłam szukać odpowiedzi na pytanie, po co babcia codziennie prasuje spodnie dziadka. To przecież tylko jego roboczy strój. Nie rozumiałam, po co poświęca czas i siły. Spodnie zawsze bardzo szybko się brudziły i wymagały prania. Co więcej, dziadka nikt nie widział większą część dnia.

Zdziwiło mnie również to, że babcia poświęca tyle uwagi ubraniu dziadka, a mojemu prawie wcale. W końcu nie wytrzymałam i zadałam swoje pytanie babci.

Babcia uśmiechnęła się i opowiedziała mi sekret, który kryje się za jej codzienną rutyną. A jej odpowiedź była pełna czułości i miłości.

– On jest najpiękniejszym mężczyzną, jakiego kiedykolwiek stworzył Bóg. Jest moim najlepszym przyjacielem i miłością całego mojego życia. Chcę, aby zawsze wyglądał pięknie i schludnie, bo nigdy nie wiesz, na kogo możesz natrafić.

Nie zawsze miał tyle zmarszczek. Pamiętam czas, kiedy miał swoje prawdziwe zęby. Twój dziadek miał najpiękniejsze błękitne oczy, jak niebo przed zachodem słońca. I do tej pory jego twarz rozświetla się, gdy się śmieje.

Chcę, aby zawsze czuł się piękny. To człowiek, który zasługuje na mój szacunek. Dlatego codziennie prasuję jego spodnie.

W tamtym momencie zrozumiałam, co to jest prawdziwa miłość. Gdy kochamy kogoś głęboko i szczerze, ta osoba staje się dla nas najpiękniejszym stworzeniem na świecie.