Tracimy zainteresowanie tymi, którzy nas nie doceniają

Kiedy odczuwamy obojętność ze strony nawet najbliższej osoby, z czasem sami tracimy do niej zainteresowanie. Bardzo boli uświadomienie sobie, że twój największy skarb cię nie kocha i nie docenia. Niestety, zdarza się to każdemu. Wiele osób po prostu przyjmuje nas za pewnik, a wszystkie nasze wysiłki i pomoc, jak coś, co ma być. Jak zimę czy lato, które z pewnością nadejdzie co roku.

Tracimy zainteresowanie tymi, którzy nie doceniają nas za to, kim naprawdę jesteśmy. Najgorsze dla człowieka jest czuć swoją nieistotność. Kiedy rozumiemy, że dla kogoś jesteśmy tylko dekoracjami, które łatwo zastąpić czymś innym, decydujemy się po prostu odejść z tej sceny. I najgorsze jest to, że nasza nieobecność nikogo nie zaniepokoi.

Tracimy zainteresowanie tymi, którzy nie są z nami szczery. Nie od razu. Ponieważ nie od razu zauważamy, będąc pełni wiary i miłości. Ale tracimy. Dla tych, którzy nigdy niczego nie mówią prosto w oczy. Dla tych, którzy wiele obiecują i prawie nigdy nie spełniają. Dla tych, którzy wymagają od nas tylko doskonałości i są nietolerancyjni dla jakichkolwiek wad i niedociągnięć. Dla tych, którzy krytykują za każdy błąd czy pomyłkę.

Tracimy zainteresowanie tymi, którzy naprawdę nie dbają o nas. Właśnie wtedy pojawia się pytanie: dlaczego mam coś robić dla innej osoby, jeśli nie usłyszę w odpowiedzi słowa wdzięczności. Nie chcemy poświęcać swojego czasu tym, którzy nie zwracają uwagi na nasze uczucia i zmartwienia, na nasze marzenia i pragnienia. Dla innych wszystkie nasze problemy rozwiążą się same. Dla takich osób tylko jedno życie jest warte uwagi i troski – ich własne.

Tracimy zainteresowanie tymi, którzy sprawiają, że czujemy się, jakbyśmy nie zasługiwali na uwagę czy wysiłek. Takie osoby zwracają się do nas, gdy potrzebują pomocy, lub dopóki nie znajdą ciekawszej opcji na spędzenie czasu. Dla nich jesteśmy tylko jednym ze sposobów spędzania czasu, tabletką od bólu, którą łatwo zastąpić inną.

Tracimy zainteresowanie tymi, którzy nie boją się nas stracić. Dla tych, którzy nie rozumieją naszej przywiązania i szczerości. Dla tych, którzy nie myślą o naszej miłości i pragnieniu bycia oparciem i wsparciem. Takie osoby mogą nawet nas nie wspominać, gdy bawią się dobrze z innymi, a w gorszym przypadku nawet nie zauważą naszej nieobecności.

Tracimy zainteresowanie tymi, którzy nas nie doceniają. Którzy nie odnoszą się do nas tak, jak na to zasługujemy.

Dlatego zawsze należy pamiętać, że jesteśmy godni tych osób, które będą doceniać wszystkie nasze starania i będą z nami w chwilach szczęścia i w trudnych momentach.