Wykreśliłam z życia ludzi, którzy nie mają dla mnie czasu, i poczułam ulgę

Szczęście mają ci, którzy mają kilku wiernych i szczerych przyjaciół, z którymi można podzielić się najskrytszymi myślami.

Całe moje życie przywiązywałam wielką wagę do przyjaźni. Od dziecka uczono mnie, że o przyjaciół trzeba dbać i troszczyć się, aby wasza więź umacniała się z każdym rokiem. Bardzo kochałam ludzi, którzy mnie otaczali, dlatego dokładałam wszelkich starań dla ich szczęścia.

Ale nie wszyscy żyją według takiej zasady. Zawsze mówiłam sobie – “zachowuj się wobec innych tak, jak chciałbyś, aby oni zachowywali się wobec ciebie”. Jednak zachowanie ludzi z dnia na dzień zadziwiało mnie coraz bardziej.

A potem po prostu spojrzałam na sytuację z innej perspektywy i zrozumiałam, że mój sposób myślenia jest bezsensowny.

Ludzie nie zawsze traktują cię tak samo, jak ty traktujesz ich. Niektórzy z nich pozostają z tobą tylko po to, aby korzystać z twojej dobroci. Pojawiają się tylko wtedy, gdy czegoś od ciebie potrzebują.

Zdecydowałam, że przestanę jako pierwsza dzwonić i pisać, aby zobaczyć, jak bardzo jestem potrzebna tym ludziom. Jednak rzeczywistość okazała się zbyt brutalna. Zdecydowałam wykreślić zbędne osoby z mojego życia, ponieważ po prostu przeszkadzają mi w dalszym postępie. Wkładałam wiele sił i energii, aby pomóc, a tak naprawdę nawet nie potrzebują mnie.

Przyjaźń to droga z ruchem w obie strony. Nie możesz oczekiwać, że dostaniesz coś, jeśli nie ofiarujesz nic w zamian. To prawo życia.

Jeśli na kimś ci zależy, znajdziesz czas, aby oddzwonić czy napisać. Zapytać, czy wszystko w porządku. To przecież nie trudne. Nie ma wymówek, gdy kogoś kochasz. Dbasz o bliską ci osobę, bo sam tego chcesz.

Zdecydowałam, że potrzebuję nauczyć się cenić przede wszystkim siebie. Zbyt wiele sił i czasu traciłam na niepotrzebne relacje. Zdecydowałam, że nie pozwolę już ludziom nadużywać mojej dobroci.

Wolałabym mieć jednego, wiernego, troskliwego przyjaciela, który naprawdę mnie kocha, niż marnować swoje życie na ludzi, którzy udają dla korzyści.