Żona zeszpecona i postarzała według męża, on zarzucił jej to. Ale ona znalazła co odpowiedzieć

Tę historię kiedyś często omawiano. Wydarzyło się to w rodzinie, która żyła w szczęśliwym małżeństwie już nie jeden dziesiątek lat. Prawdopodobnie mąż chciał po prostu żartować, jednak żona dała mu niesamowitą odpowiedź, która skłania do refleksji.

W dniu, gdy małżeństwo obchodziło swoją 25. rocznicę wspólnego życia, mąż powiedział, że bardzo dobrze pamięta te czasy, kiedy żyli jeszcze w małym jednopokojowym mieszkaniu i spali na niewygodnym materacu, oglądali czarno-biały telewizor i marzyli o drogim samochodzie. A teraz ma dużo pieniędzy, prywatny dom, ogromny telewizor, komfortowe łóżko, tylko obok niego śpi już nie młoda 50-letnia kobieta, a on uważa, że zasługuje na młodą 25-letnią partnerkę.

Jego żona długo nie zastanawiała się co odpowiedzieć. Powiedziała, że może wyjść z domu i szukać sobie młodej pasji, ale w takim przypadku musiałby znów stać się młodym, spać na złym materacu, oglądać stary telewizor, mieszkać w małym mieszkaniu i jeździć komunikacją miejską.

Miał mądrą i rozsądną żonę, nie obraziła się na tak dwuznaczne wypowiedzenie, nie krzyczała w odpowiedzi, tylko spokojnie mówiła. Jasno dała do zrozumienia swojemu mężowi, że życia nie zacznie się od nowa, a dawne emocje nie są możliwe do odzyskania. Aby znów poczuć wszystko to, co czuł w młodości, potrzeba by było wrócić do przeszłości. Bogata osoba na pewno nie doceni kawałka chleba, kupionego za ostatnie pieniądze, bo już przywykł do lepszego jedzenia.

Nowe emocje mogą nas czekać tylko w przyszłości. Cóż, że mąż śpi w łóżku już nie z młodą kobietą, ale razem mogą bawić się z wnukami, cieszyć się razem z nimi, spacerować, podróżować. Nigdy nie należy oglądać się za siebie, takie chwile należy tylko pamiętać i cenić, nic więcej.