Życie nie zabiera wam ludzi, lecz oddala na bezpieczną odległość tych, którzy są wam już niepotrzebni

Nie trzymajcie przy sobie osób, które nie są pewne swojego wyboru, lecz mocno trzymajcie się tych, którzy was naprawdę kochają i cenią.

Ludzie często zapominają o miłości do siebie, gdy rozpuszczają się we własnych uczuciach do innej osoby. Nie należy zapominać, że nikt nas nie pokocha i nie będzie szanował takimi, jakimi jesteśmy, dopóki sami tego nie zrobimy.

Dlatego gdy okoliczności układają się tak, że ktoś od nas odchodzi, to po prostu życie oddala od nas tych, którzy już nam nie są potrzebni, a nie po prostu zabiera ich od nas.

Najbardziej wartościowa jest emocjonalna więź z inną osobą, powinniście być na tej samej fali i rozumieć swoje uczucia. Unikajcie kontaktu z osobami bezdusznymi, myślącymi tylko o sobie. Będą was wyczerpywać i zabierać waszą emocjonalną energię.

Oddalajcie się od ludzi, którzy sprawiają, że cierpicie. Jeśli ktoś komplikuje wam życie, stawiając przed wami przeszkody, zerwijcie z nim wszelkie kontakty. Ważne jest, by być blisko tych, którzy nas pocieszają, i trzymać się z daleka od tych, którzy celowo nam szkodzą. Dlatego:

Oddalajcie się od tych, którzy wyrządzają wam krzywdę. Nie komunikujcie się z tymi, którzy psują wam nastrój. Nie bądźcie z tymi, którzy nie pozwalają wam cieszyć się dobrym samopoczuciem. Trzymajcie się z daleka od bólu, nieakceptacji i zdrady. Zamiast tego obserwujcie je i uczcie się na nich. Nauczcie się kontrolować swoje strachy i emocje i nie zapominajcie, że cierpienie to nie wyrok, to wybór. Zbierzcie odwagę, by nazywać rzeczy po imieniu i rozpoznać toksyczne relacje. Nie bójcie się wziąć życie we własne ręce. Ból, który pozostawia blizny.

Lepiej zrezygnujcie z tych ludzi, którzy nie wiedzą, jak was kochać. Zrezygnujcie z tych, którzy nie potrafią was kochać. Nie są was godni! Każdy zasługuje na to, by być kochanym, a nie tylko na pozór tego. Udawanie nie ma miejsca wśród szczerych uczuć.

W nieszczęśliwych związkach obserwuje się pewną regularność: zawsze wybieramy nie tych ludzi. Toksyczne relacje zmuszają nas do uginania się pod inną osobę, lub odwrotnie, do brania na siebie całego ciężaru związku i odpowiedzialności. Nie powinniśmy godzić się na to, co nas nie satysfakcjonuje i co sprawia ból.

Nie można zmusić do kochania siebie i cenić siebie. Jeśli czujecie chłód w relacji, pogardę, to lepiej pozwolić partnerowi odejść, inaczej po prostu niszczymy siebie i swoją psychikę.

A toksycznymi wobec siebie stajemy się, gdy:

Zgadzamy się podporządkować się wymaganiom innych osób. Przestajemy myśleć o własnych pragnieniach i myślach. Czujemy, że jesteśmy ofiarami. Nie myślimy o własnej przyszłości, a staramy się zadowolić innych. Wewnątrz zawsze czujemy się samotni, nawet gdy jesteśmy w związku. Toksyczne relacje to ciężar, który niszczy nasze życie i nas samych. To, co trzyma nas w takich związkach, to strach przed samotnością, niskie poczucie własnej wartości, lęk przed zmianami. Ale pamiętajcie, że samotność jest lepsza niż towarzystwo, które nas niszczy.

Nie ma nic gorszego niż pozostawać w związku, który sprawia ból. Nie warto trzymać się czegoś, co nas niszczy. Jeśli czujecie, że partner was nie docenia, lepiej pozwolić mu odejść. Nie warto tracić czasu na kogoś, kto nas nie kocha.

Pamiętajcie, że jesteście silni, a wasze życie należy tylko do was. Nie bójcie się podejmować decyzji, które mogą zmienić wasze życie na lepsze. Ważne jest, aby być szczęśliwym i cieszyć się każdym dniem.

Nie bójcie się odrzucić tego, co was niszczy. Jesteście w stanie znaleźć szczęście w sobie samych i nie potrzebujecie nikogo, kto by was poniżał czy sprawiał ból. Wasze szczęście jest w waszych rękach, a nie w rękach innych osób.

Pamiętajcie, że życie jest zbyt krótkie, by marnować je na nieszczęśliwe związki. Wartościowi ludzie, którzy was kochają i szanują, zawsze będą przy was. Nie bójcie się szukać szczęścia i nie pozwólcie, aby strach przed samotnością przeszkadzał wam w byciu szczęśliwymi.