Do ślubnej ceremonii zostały tylko minuty, a ja stałem pod kościołem, czytając list od mamy, który przypadkiem znalazłem w kieszeni

Gdy mężczyzna żeni się, bardzo ważne jest, aby jego matka i żona dobrze się rozumiały, ponieważ są to dwie najważniejsze kobiety w jego życiu.

Marek nie mógł spać, więc postanowił zająć się czymś. Chciał choć na kilka minut odciągnąć myśli od tego, że już rano zostanie żonatym mężczyzną. Wiele mężczyzn doświadcza silnego zdenerwowania w ten dzień.

Czas mijał niesamowicie wolno. Marek pogrążył się w myślach. W końcu zauważył, że pora ubrać garnitur ślubny i zbierać się do ołtarza. Zakładając marynarkę, od razu poczuł, że coś leży w wewnętrznej kieszeni. Pierwsza myśl, która przyszła mu do głowy, to że jest to jakiś przedmiot, który zostawili w sklepie w marynarce.

Kiedy Marek wyjął ten przedmiot, był szczerze zaskoczony. To był koperta od jego matki, a na niej starannym pismem było napisane “Mojemu synowi. Przeczytaj, zanim się ożenisz”. Pan młody zaniepokoił się, bardzo bał się otworzyć tę kopertę. Bał się, że w środku znajdzie się jakaś przykra wiadomość, która sprawi, że zmieni zdanie co do ślubu.

W środku był starannie złożony list. Marek otworzył go i zaczął czytać:

“Mój synu! Dzisiaj robisz ważny krok w swoim życiu! Tworzysz nową rodzinę! Jeśli nie masz żadnych wątpliwości, a twoje serce jest czyste, jeśli jesteś gotowy na wszystko, aby twoja przyszła żona czuła się kochana i szczęśliwa, wtedy wsłuchaj się w każde moje słowo. Oddaj jej całą swoją miłość i ciepło, traktuj ją jak królową. Wiedz, że w twoich rękach jest cenny skarb!

Nie krytykuj jej za wygląd, bo są takie dni, kiedy to schodzi na dalszy plan. Wysłuchaj jej, pomagaj w trudnej chwili, nawet jeśli ona o to nie prosi. Pamiętaj, że wszystkie kobiety są bardzo delikatne, potrzebują czuć się chronione.

Niech nigdy nie będzie między wami kłótni o pieniądze. Nie wyrzucaj swojej żonie i nie liczyć każdej wydanej grosza. Pamiętaj, że szczęście tkwi w prostych rzeczach, a nie w pieniądzach! Zawsze rób tak, aby uśmiech na jej twarzy nie znikał.

Jej spojrzenie jest pełne miłości i szczerych uczuć do ciebie, ceni to i chroń!

Nie mów jej ostrych słów, kiedy jesteś zły, nie rób czynów, których później możesz żałować. Pamiętaj, że uraza może głęboko zasiąść w jej duszy, a wykorzenienie jej będzie bardzo trudne. Nie szukaj pocieszenia w innych kobietach – to niskie zachowanie. Tylko twoja żona będzie dla ciebie bliska!

Na świecie jest wielu samowystarczalnych i wspaniałych mężczyzn, ale żaden z nich nie dorówna twojemu ojcu i tobie! Największą radością dla każdego mężczyzny jest jego rodzina i dom, w którym panuje pokój i zgoda.