Mężczyźni biegają za tymi kobietami, których pragną, ale rodzina jest możliwa tylko z tą, bez której nie można

Większość mężczyzn kieruje się prostym pragnieniem. Dosłownie dzielą wszystkich na tych, których chcą, i tych, których na pewno nie chcą. Oczywiście, że gusta są różne, a zainteresowania również. Ale możemy znaleźć coś wspólnego dla wszystkich.

Oczywiste jest, że przyciągająca będzie jasna, piękna, efektowna i zadbana. Nawet jeśli mówią wam, że ważny jest umysł, oczytanie, wykształcenie, talenty i inne, to rzadko odgrywają one kluczową rolę.

Mężczyzna, niestety, nie myśli zupełnie głową ani nawet sercem. Kiedy pociągnie go ktoś, to już, zatrzęsienie ziemi. Nurkuje, biega, zwraca uwagę. Tak, nie stworzy solidnej więzi. To po prostu fizycznie niemożliwe.

Nie myślcie, że mam tak negatywne nastawienie do uroczych kobiet. Że wszystkie są głupie i zajęte tylko swoim wyglądem. Wcale nie. Ale bądźmy szczerzy, kiedy ktoś opiera się tylko na tym, zawsze trafia na nieprzyjemnych ludzi.

Jeśli jakiś mężczyzna wybrał wyłącznie pod tymi kryteriami, to na pewno się przypali. Może nie od razu, ale bardzo szybko. To kwestia czasu.

Rodzina to jednak coś innego. Tutaj trzeba patrzeć na inne cechy. I nie wystarczy jedno wasze pragnienie. Zastanówmy się, co takiego daje ta dama, bez której po prostu nie można:

1. Komfort. Nie mówimy, że jest jakąś służącą lub to jej obowiązek. Nie, po prostu jest dostosowana do wartości rodzinnych. Z nią w domu jest miło i komfortowo. Tworzy określoną atmosferę.
2. Harmonia. Przychodzisz zmęczony z pracy, a tu nikt cię nie wyzywa, nie krytykuje i nie prosi. Do ciebie podchodzą z zrozumieniem.
3. Jakość. Z właściwą kobietą każdy mężczyzna kwitnie. Staje się lepszy praktycznie w każdym aspekcie.
4. Wolność. Dlatego właśnie bez niej nie można. Taka żona daje ci możliwość robienia wszystkiego, czego chcesz. I właśnie dlatego nigdy nie chcesz odejść.
5. Oparcie. Wiesz dokładnie, że cię nie zdradzi, nie oszuka i nie porzuci. Zawsze masz pewnego oparcie. To zdecydowanie wpływa na twoją pewność siebie.
6. Wiarygodność. Wydawać by się mogło, co w tym takiego? Ale w naszych czasach to już rzadkość. Kiedy możesz polegać na kimś. Bez zakazów.
7. Zaufanie. Możesz się podzielić czymkolwiek, nawet najbardziej strasznym sekretem. I wiesz dokładnie, że to zostanie między wami.
8. Zrozumienie. Ale najważniejsze, że twoje sekrety nie tylko zostaną wysłuchane, ale też zrozumiane. To nie było na próżno.

Oczywiście, nie jest dobrze tak idealizować. Przecież nie wszyscy są w stanie spełnić każdy punkt z wymienionych.

Ale przestańmy już rozmyślać, że rodzina to po prostu chcę ją i będę z nią. Nie, to o wzajemności, o jakichś innych uczuciach. Wszystko wyżej wymienione jest tym, bez czego nie można sobie wyobrazić trwałego związku.

A jeśli patrzysz tylko na wygląd, biegasz za tą, do której cię prowadzą tylko instynkty zwierzęce, to o czym możemy w ogóle rozmawiać? Inteligentna, dorosła i dojrzała osoba nie pójdzie na to.

Niestety, wszystko to jest ignorowane. Jakbyś miał 50 różnych życiorysów i nie ryzykował niczym. A ty zdecydowanie ryzykujesz. W pościgu za małą dawką emocji zostajesz na koniec z niczym.

Częściowo należy to także odnieść do kobiet. Bo też biegasz za tymi, z którymi możesz zbudować rodzinę. Ty też na pewno chcesz poczuć jakieś wahania.

Widzicie, że będzie źle, zdajecie sobie sprawę, że ta osoba nie jest stworzona na przyszłość. Ale mimo to biegniecie właśnie tam.

Oczywiście, nie wystarczy po prostu powiedzieć: nie rób tego. Trzeba się tego nauczyć, ćwiczyć i zmieniać swoje ustawienia. Nie będziemy demonizować tych, do których nas ciągnie. Ale patrzmy na nich nie tylko przez pryzmat namiętności, ale przede wszystkim oceniajmy rozsądkiem.

Czy efektowna piękność może stać się dobrą żoną ze wszystkimi powyższymi cechami? Bez wątpienia. Ale czy ty potrafisz to wszystko dostrzec w niej, jeśli kluczowym kryterium twoj

ego wyboru była tylko uroda? To właśnie jest problem, że najprawdopodobniej byś nie potrafił.

Podczas wybierania partnera, patrz nie tylko w kierunku tego, do kogo cię po prostu ciągnie. Skieruj się raczej na to, co dla ciebie będzie niezastąpione. Wygląd możesz zmieniać codziennie. Ale pewna kobieta, wsparcie i oparcie, to już zupełnie inna sprawa.

Pewnego razu, spróbujesz, nigdy więcej nie będziesz biegać za tymi, których łatwo zastąpić. Będzie cię ciągnęło tylko do tych, którzy dają ci znacznie więcej niż jaskrawa okładka.