Moja babcia to mądra kobieta, która przeżyła w szczęśliwym małżeństwie ponad 60 lat. Opowiedziała mi, jakich męskich zwrotów nie będzie tolerować prawdziwa dama

Mężczyzna będzie traktował swoją wybrankę tak, jak ona mu pozwoli. Dama, która nie szanuje siebie, wytrzyma wiele. Będzie słuchać obelg mężczyzny, będzie usprawiedliwiać nawet jego najgorsze zachowania. Będzie jej się wydawać, że w ten sposób wykazuje elastyczność, łagodność, a nawet mądrość.

Natomiast prawdziwa dama będzie zachowywać się zupełnie inaczej. Tak, do pewnych rzeczy będzie się dostosowywać, będzie przymykać oczy na niektóre drobnostki. Ale niektóre zdania, które padają z ust mężczyzny, nie będą tolerowane pod żadnym pozorem.

Nie pytałem o twoje zdanie

Te słowa mogą być wypowiedziane z uśmiechem, mogą być przedstawiane przez mężczyznę w formie żartu. Ale nie można ich tak traktować.

Mądra kobieta zobaczy, że mężczyźnie jest obojętna jej opinia, że nie zamierza się nią liczyć. A taki stan rzeczy nie zadowoli damy, ponieważ przywykła mieć swoje zdanie i je bronić.

Kobieca sprawa – gotowanie

Dama, która ma poczucie własnej godności, nie uzna umiejętności gotowania za coś oczywistego. Będzie traktować swoją umiejętność jako miły dodatek, za który ukochany powinien ją cenić. Wymienione słowa na pewno nie będą tolerowane, ani uznawane za odpowiednie.

Wszyscy mężczyźni zdradzają

Chłopak w ten sposób będzie namawiał wybrankę, aby pogodziła się z jego niewiernością, nie wyrzucała mu obecności kochanki. Również za pomocą tych słów mężczyzna będzie testować, co dama jest gotowa tolerować, jak daleko może się posunąć.

Prawdziwa dama pokaże, że nie zgadza się na zdrady, wyraźnie o tym powie. Jeśli mężczyzna i tak postąpi po swojemu, po prostu go opuści.

Ja cię utrzymuję, więc słuchaj mnie

Takie zwrócenie do kobiety może pozwolić sobie chłopak o każdej zasobności. Będzie mu się wydawało, że prawo głosu można kupić za pieniądze, że jeśli przynosi dochód do rodziny, to wszystko mu wolno.

Na takie rzeczy może dać się nabrać tylko dama, która nie szanuje siebie. Mądra kobieta nie będzie służyć mężczyźnie z takimi ustawieniami, pokaże mu, że nie można do niej tak mówić.

Idź, jeśli coś ci nie odpowiada

Za pomocą takiego zdania mężczyzna będzie namawiał dziewczynę, aby z wszystkim się godziła, nie wyrażała zbyt często tego, co ma na myśli. Tylko pani, która nie szanuje siebie i nie ceni, jest zdolna zaakceptować takie traktowanie.

Prawdziwa dama nie będzie wybierać między mężczyzną a brakiem relacji, nie będzie ślepo mu podlegać.