Ta 60-letnia kobieta nie chciała mieć dzieci, a co więcej – w ogóle nie żałuje tego

Pewnego razu poszłam do dermatologa, i jak zawsze musiałam długo czekać na swoją kolej w korytarzu. To tam poznałam kobietę, która na zawsze odmieniła moje życie.

Od razu zwróciłam na nią uwagę, ponieważ wyglądała niezwykle stylowo i zadbano. Wydawała się mieć nie więcej niż 65 lat, ale gdy zaczęłyśmy rozmawiać, okazało się, że ma już ponad 70! Nawet nie mogłam w to uwierzyć.

Opowiedziała mi o tym, że wyszła za mąż dwa razy, ale na starość została sama. Pierwsze małżeństwo zakończyło się rozwodem. Od samego początku mówiła mężowi, że nie chce mieć dzieci. Wtedy on zaakceptował jej punkt widzenia, ale po 30-tce zdecydował się jeszcze raz poruszyć ten temat. Liczył, że z wiekiem obudzi się w niej instynkt macierzyński i zażyczy sobie dzieci, ale tak się nie stało. Po kolejnej rozmowie postanowiła się z nim rozwieść.

Po raz drugi wyszła za mąż za mężczyznę, który już miał dziecko z pierwszego małżeństwa. Były to wspaniałe związki, ponieważ nigdy nie poruszali tematu dzieci. On miał już swoją córkę, a to, że druga żona w ogóle nie chciała dzieci, go nie martwiło. Niestety, nie żyją już razem, ponieważ on zginął.

Od tego czasu mieszka sama w swoim dużym domu, ale twierdzi, że samotność wcale jej nie przeszkadza. Ludzie myślą, że dzieci ocalą ich w starości, zawsze będą obok nich, ale tak nie jest. Wszyscy dorosną i pójdą budować własne życie. Dlatego też nigdy nie chciała mieć dzieci. Nawet teraz nie żałuje swojego wyboru. Ta kobieta prowadzi pełne życie i dostaje absolutnie wszystko, czego pragnie.

“Kieliszek wody zawsze poda mi osoba, za którą zapłacę za to” – powiedziała.